Näyttelytuloksia

KSSK:laisten koirien näyttelytuloksia.

Uutta päivittäjää etsitään!

2011

Juva 2.7.2011

Landseer
Ohped Dal Pylkkäs-Konsta Om. Birgitta Lehtinen, Nuo ERI PU2 Sert

Kotkan kv 18.6.2011

Landseer
Ohped Dal Pylkkäs-Konsta, om.Birgitta Lehtinen-Töyry, Nuo ERI-1 SA PU-1 SERT VSP

Hirvensalmi 9.4.2011 RN

Suomenlapinkoira
Dagolas Ferrari, om. Pirjo Karhula/Eeva Niemi, PU1 VSP

Kouvola, ryhmänäyttely 05.03.2011

Suomenlapinkoira
Dagolas Ferrari, om. Pirjo Karhula & Eeva Niemi PU1, ROP, RYP3

Lapinporokoira
Wauhtiwelhon Bekko, om. Veijonen Tarja  Pu1, ROP

Liettua Panevezys KR 20.02.2011

Lapinporokoira
Wauhtiwelhon Bekko, om. Veijonen Tarja  Pu1, ROP sert -> Lt MVA, Balt MVA

Latvia Valmiera KR 19.02.2011

Lapinporokoira
Wauhtiwelhon Bekko, om. Veijonen Tarja  Pu1, ROP

Kajaani KV 09.01.2011

Lapinporokoira
Wauhtiwelhon Bekko, om. Veijonen Tarja Pu1 ROP cacib

2010

Helsinki KV V-10 12.12.2010

Berninpaimenkoira
Bernarossa Jetro, om. Pia Mäkinen & Janne Korpivaara JV-10 PU-4 SERT
Bernarossa Farfalla, om. R. Tajakka  PN3
Bernarossa Dimare om. R. Tajakka & Siru Jormanainen VAL ERI4
Bernarossa ROP-kasvattaja

Kromfohrländer
Cierimon Aida, om. Minna Ojapalo, PN-3 SERT JV-10

Helsinki KV HeV-10 11.12.2010

Appenzellinpaimenkoira
Alppikellon Idoli, om. Hietanen Tuija & Markku, PN-1 SERT CACIB VSP HEV-10

Berninpaimenkoira
Bernarossa Dimare om. R. Tajakka & Siru Jormanainen PN-3

Pietari, Venäjä KV 5.12.2010

Hovawart
Monzahova Echo, om. Honkanen Anne & Juha, PU1 SERT CACIB ROP RKFV-10 -> C.I.E.

Lilleström, Norja KV PMV-10 27.-28.11.2010

Lapinporokoira
Wauhtiwelhon Bekko, om. Veijonen Tarja, PU-2 SERT NO & POHJ MVA VACA

Jyväskylä KV 13.-14.11.2010

Appenzellinpaimenkoira
Alppikellon Idoli, om. Hietanen Tuija & Markku, PN-1 SERT CACIB VSP
Alppikellon Amador,  om. Hietanen Tuija & Markku, PU4

Kouvola RN 13.11.2010

Suomenpystykorva
Rantakallion Leevi, om. Jaana Hinkkuri-Oksanen JUN H

Tarto, Viro KV 7.11.2010

Lancashirenkarjakoira
Animalcompaniets Nalle Cowboy, om. Suvi-Leena Nieminen & Marketta Lähdekorpi, PU-1 ROP

Tarto, Viro KV 6.11.2010

Lancashirenkarjakoira
Animalcompaniets Nalle Cowboy, om. Suvi-Leena Nieminen & Marketta Lähdekorpi, PU-1 SERT EE MVA VSP

Lahti KV 30.-31.10.2010

Appenzellinpaimenkoira
Alpenhirts Yoyo, om. Hietanen Tuija, ROP-vet
Alppikellon Idoli, om. Hietanen Tuija & Markku, PN-2 SERT VACA

Riika, Latvia KV BaltV-10 30.-31.10.2010

Isovillakoira mu/ru/va
Zanita's Rocky Mountain, om. Tanskanen Sari, PU-2 SERT LV MVA VACA (CACIB) C.I.B. MVA

Lapinporokoira
Wauhtiwelhon Bekko, om. Veijonen Tarja, PU-1 SERT CACIB ROP BaltV-10

Eckerö KV 25.-26.9.2010

Lapinporokoira
Wauhtiwelhon Bekko, om. Veijonen Tarja, PU-1 CACIB ROP

Siperianhusky
Siperianhusky Arctic Power Silver Select, om. Veijonen Tarja, ROP-pen

Ballerup,Tanska KV 19.9.2010

Berninpaimenkoira
Bernarossa Dimare om. Raija Tajakka & Siru Jormanainen, PN-1 SERT DK MVA CACIB ROP, Kööpenhaminan Voittaja 2010

Porvoo KR 18.-19.9.2010

Pitkäkarvainen collie
Ruffenuff Pas Des Deux, om. Virtanen Tiia, ROP-vet

Orivesi PEN 18.9.2010

Siperianhusky
Siperianhusky Arctic Power Silver Select, om. Veijonen Tarja, ROP-pen RYP-2

Tallinna, Viro KR 12.9.2010

Berninpaimenkoira
Bernarossa Jetro, om. Pia Mäkinen & Janne Korpivaara, PU-2 JUN-SERT ROP-jun

Tallinna, Viro ER 11.9.2010

Berninpaimenkoira
Bernarossa Jetro, om. Pia Mäkinen & Janne Korpivaara, JUN-SERT ROP-jun

Sandviken, Ruotsi KV 4.-5.9.2010

Lapinporokoira
Wauhtiwelhon Bekko, om. Veijonen Tarja, PU-1 SERT SE MVA CACIB ROP

Targu Mures, Romania KV 5.9.2010

Berninpaimenkoira
Bernarossa Dimare, om. Raija Tajakka & Siru Jormanainen SERT CACIB RO GRAND MVA ROP

Targu Mures, Romania KV 4.9.2010

Berninpaimenkoira
Bernarossa Dimare, om. Raija Tajakka & Siru Jormanainen SERT CACIB RO MVA ROP

Targu Mures, Romania KR 4.9.2010

Berninpaimenkoira
Bernarossa Dimare, om. Raija Tajakka & Siru Jormanainen SERT ROP

Luumäki RN 29.8.2010

Pitkäkarvainen kääpiömäyräkoira
Pikkuvilhin Bessi, om. Aira Auvinen-Kakko, ROP-pen

Siperianhusky
Siperianhusky Arctic Power Silver Select, om. Veijonen Tarja, ROP-pen

Tervakoski KV 28.-29.8.2010

Pitkäkarvainen collie
Ruffenuff Pas Des Deux, om. Virtanen Tiia, PU-2 VSP-vet

Siperianhusky
Siperianhusky Arctic Power Silver Select, om. Veijonen Tarja, ROP-pen

Heinola KR 22.8.2010

Griffon Bruxellois
Hassunassun Quuma Mimmi, om. Kumpulainen Nina,  PN-1 SERT ROP

Isovillakoira m/r/v
Zanita's Rocky Mountain, om. Tanskanen Sari, PU-1 VSP

Lancashirenkarjakoira
Animalcompaniets Nalle Cowboy, om. Suvi-Leena Nieminen & Marketta Lähdekorpi, PU-1 ROP
Bonnemin´s Kvarts, om. Suvi-Leena Nieminen & Marketta Lähdekorpi, PU-2 SERT

Suomenpystykorva
Rantakallion Leevi, om. Jaana Hinkkuri-Oksanen, JUN EH, JUK1

Kouvola KR 21.8.2010

Berninpaimenkoira
Bernarossa Jetro, om. Pia Mäkinen & Janne Korpivaara PU-4 VASERT
Bernarossa Huanita, om. Raija Tajakka & Meri Utti PN4
Bernarossa Dimare om. Raija Tajakka & Siru Jormanainen PN2
Bernarossa ROP-kasv

Isovillakoira m/r/v
Zanita's Rocky Mountain, om. Tanskanen Sari, PU-1 ROP

Kääpiösnautseri m-h
Belladonna, om. Eeva Lahtinen, PN-1 VSP

Lancashirenkarjakoira
Bonnemin´s Kvarts, om. Suvi-Leena Nieminen & Marketta Lähdekorpi, EH/1

Siperianhusky
Siperianhusky Arctic Power Silver Select, om. Veijonen Tarja, ROP-pen

Tanskandoggi sininen
Herdolf Single Jedi Boy, om. Suikkanen Merja, PU-1 VSP

Tallinna, Viro KV 21.-22.8.2010

Hovawart
Monzahova Echo, om. Honkanen Anne & Juha, PU-1 SERT CACIB ROP

Helsinki PEN 15.8.2010

Pitkäkarvainen kääpiömäyräkoira
Pikkuvilhin Bessi, om. Aira Auvinen-Kakko, ROP-pen

Siperianhusky
Siperianhusky Arctic Power Silver Select, om. Veijonen Tarja, ROP-pen RYP-3

Heinola ER 15.8.2010

Lancashirenkarjakoira
Animalcompaniets Nalle Cowboy, om. Suvi-Leena Nieminen & Marketta Lähdekorpi, PU-4

Oslo, Norja KV 15.8.2010

Berninpaimenkoira
Bernarossa Dimare, om. R. Tajakka & S. Jormanainen, PN-3

Oslo, Norja KV 14.8.2010

Berninpaimenkoira
Bernarossa Dimare, om. R. Tajakka & S. Jormanainen, PN-2 SERT CACIB NO & NORD MVA

Hyvinkää PEN 8.8.2010

Siperianhusky
Siperianhusky Arctic Power Silver Select ROP-pen

Kuopio KV 8.8.2010

Appenzellinpaimenkoira
Alppikellon Amador, om. Hietanen Tuija & Markku, PU-1 CACIB ROP
Alppikellon Idoli, om. Hietanen Tuija & Markku, PN-1 SERT CACIB VSP
Alppikellon Adalmina, om. Hietanen Tuija & Markku, PN-2 VACA

Berninpaimenkoira
Bernarossa Dimare, om. Raija Tajakka & Siru Jormanainen  PN-4
Bernarossa ROP-kasv


Kuopio KV 7.8.2010

Appenzellinpaimenkoira
Alppikellon Amador, om. Hietanen Tuija & Markku, PU-1 CACIB VSP
Alppikellon Idoli, om. Hietanen Tuija & Markku, PN-1 SERT CACIB ROP

Berninpaimenkoira
Bernarossa Dimare, om. Raija Tajakka & Siru Jormanainen  PN-3
Bernarossa ROP-kasv

Lapinporokoira
Wauhtiwelhon Bekko, om. Veijonen Tarja, PU-1 VSP CACIB

Siperianhusky
Arctic Power Silver Select, om. Veijonen Tarja, ROP-pen

Kuopio KV 6.8.2010

Appenzellinpaimenkoira
Alppikellon Amador, om. Hietanen Tuija & Markku, PU-1 CACIB VSP
Alppikellon Idoli, om. Hietanen Tuija & Markku, PN-1 SERT CACIB ROP

Berninpaimenkoira
Bernarossa Dimare, om. Raija Tajakka & Siru Jormanainen  PN-1 CACIB VSP

Hovawart
Monzahova Echo, om. Honkanen Anne & Juha, PU-2 VACA

Lapinporokoira
Wauhtiwelhon Bekko, om. Veijonen Tarja, PU-2 CACIB

Siperianhusky
Arctic Power Silver Select, om. Veijonen Tarja, ROP-pen

Rantasalmi RN 1.8.2010

Kääpiösnautseri m-h
Belladonna, om. Eeva Lahtinen, PN-1 VSP

Rantasalmi RN 31.7.2010

Berninpaimenkoira
Bernarossa Aprilia, om. Raija Tajakka PN-3
Bernarossa Huanita, om. Raija tajakka & Meri utti PN-4 VASERT

 

Ristiina KR 31.7.2010

Appenzellinpaimenkoira
Alpenhirts Yoyo, om. Hietanen Tuija, PU-3 ROP-vet
Alppikellon Idoli, om. Hietanen Tuija & Markku, PN-1 SERT VSP

Berninpaimenkoira
Bernarossa Huanita, om. Raija Tajakka & Meri Utti PN-3 VASERT

Kääpiösnautseri m-h
Belladonna, om. Eeva Lahtinen, PN-1 VSP

Virrat ER 31.7.2010

Berninpaimenkoira
Bernarossa Jetro, om. Pia Mäkinen & Janne Korpivaara  BIS-pentu
Bernarossa Dimare, om. Raija Tajakka & Siru Jormanainen ERI3

Helsinki KR 24.-25.7.2010

Berninpaimenkoira
Bernarossa Desiderio, om Erja Utti PN-3

Kääpiösnautseri m-h
Belladonna, om. Eeva Lahtinen, PN-1 SERT FI MVA ROP

Split, Kroatia KV 25.7.2010

Berninpaimenkoira
Bernarossa Dimare, om. R. Tajakka & S. Jormanainen, ERI3

Split, Kroatia KV 24.7.2010

Berninpaimenkoira
Bernarossa Dimare, om. R. Tajakka & S. Jormanainen, ERI2

Split, Kroatia KV 23.7.2010

Berninpaimenkoira
Bernarossa Dimare, om. R. Tajakka & S. Jormanainen, ERI3

Split, Kroatia KV 22.7.2010

Berninpaimenkoira
Bernarossa Dimare, om. R. Tajakka & S. Jormanainen, ERI2

Helsinki PEN 18.7.2010

Siperianhusky
Siperianhusky Arctic Power Silver Select, om. Veijonen Tarja, ROP-pen RYP-1

Mäntsälä KR 17.-18.7.2010

Lapinporokoira

Wauhtiwelhon Bekko, om. Veijonen Tarja, PU-1 ROP


Haapsalu, Viro KR 18.7.2010

Kääpiöpinseri
Baron Wolf One And Only, om. Kouvo Sonja, PU-2

Pärnu, Viro KV 17.7.2010

Kääpiöpinseri
Baron Wolf One And Only, om. Kouvo Sonja, PU-1 SERT CACIB VSP

Oulu KV 11.7.2010

Lapinporokoira
Wauhtiwelhon Bekko, om. Veijonen Tarja, PU-2 VACA

Riihimäki PEN 11.7.2010

Landseer
Ohped Dal Pylkkäs-Konsta, om. Birgitta Lehtinen-Töyry, ROP-pen

Tarto, Viro KR 11.7.2010

Berninpaimenkoira
Bernarossa Farfalla, om. Raija Tajakka SERT => EE MVA VSP
Bernarossa Dimare, om. Raija Tajakka & Sirpa Jormanainen PN-2
Bernarossa ROP-kasvattaja

Oulu KV 10.7.2010

Lapinporokoira
Wauhtiwelhon Bekko, om. Veijonen Tarja, PU-1 CACIB ROP

Taurage, Liettua KR 10.7.2010

Berninpaimenkoira
Bernarossa Farfalla, om. Raija Tajakka PN-2
Bernarossa Dimare, om. Raija Tajakka & Sirpa Jormanainen SERT => LT & BALT MVA ROP
Bernarossa BIS-3 kasvattaja

Forssa KR 3.-4.7.2010

Berninpaimenkoira
Bernarossa Jetro, om. Pia Mäkinen & Janne Korpivaara ROP-pen
Bernarossa Huanita, om. R. Tajakka & M. Utti AVO ERI
Bernarossa Farfalla, om. R. Tajakka VAL ERI2
Bernarossa Dimare, om. R. Tajakka & S. Jormanainen PN-1 ROP RYP-2
Bernarossa ROP-kasvattaja

Kääpiösnautseri m-h
Belladonna, om. Eeva Lahtinen, PN-2 VASERT

Jönköping, Ruotsi KV 21.6.2010

Appenzellinpaimenkoira
Alppikellon Amador, om. Hietanen Tuija & Markku PU-3
Alppikellon Idoli, om. Hietanen Tuija & Markku PN-1 SERT CACIB VSP

Helsinki PEN 20.6.2010

Kääpiöpinseri
A'Dreams Black Werner, om. Suikkanen Merja, ROP-pen RYP 2

Jönköping, Ruotsi KV 20.6.2010

Appenzellinpaimenkoira
Alppikellon Amador, om. Hietanen Tuija & Markku PU-2 VACA
Alppikellon Idoli, om. Hietanen Tuija & Markku PN-1 SERT CACIB VSP
Alppikellon Adalmina,  om. Hietanen Tuija & Markku PN-3

Pieksämäki RN 20.6.2010

Berninpaimenkoira
Bernarossa Dimare om. Raija Tajakka & Siru Jormanainen PN-1 VSP
Bernarossa Aprilia om. Raija Tajakka PN-4
Bernarossa Farfalla om. Raija Tajakka VAL ERI4
Bernarossa BIS-4 kasvattaja

Cavalier Kingcharlesinspanieli
Radix Lady Luck, om. Laitinen Jonna c/o Jormanainen Selma, ROP-pen

Kääpiöpinseri
Baron Wolf One And Only, om. Kouvo Sonja, PU-1 SERT ROP

Kotka KV 19.-20.6.2010

Berninpaimenkoira
Bernarossa Huanita, om. Raija Tajakka & Meri Utti AVO ERI3
Bernarossa ROP-kasvattaja

Faaraokoira
Enigma Specific Purpose, om. Sylgrén Maija & Ståhl H, PU-2 CACIB

Isovillakoira mu/ru/va
Zanita's Rocky Mountain, om. Tanskanen Sari, PU-1 CACIB ROP

Lancashirenkarjakoira
Animalcompaniets Nalle Cowboy, om. Nieminen Suvi-Leena & Lähdekorpi Marketta, PU-1 SERT FI MVA ROP

Lapinporokoira
Wauhtiwelhon Bekko, om. Veijonen Tarja, PU-2 CACIB

Pitkäkarvainen kääpiömäyräkoira
Pikkuvilhin Alexsandra, om. Aira Auvinen-Kakko, PN-1 SERT CACIB ROP

Ranskanbulldoggi
Eroosion Caramell, om. Vauhkonen Minna, PN-2 VACA

Suomenlapinkoira
Dagolas Ferrari, om. Pirjo Karhula ja Eeva Niemi, PU-3 VACA

Liettua KV 19-20.6.2010

Hovawart
Monzahova Echo, om. Honkanen Anne & Juha 2 x SERT, VACA

Jönköping, Ruotsi KV 19.6.2010

Appenzellinpaimenkoira
Alppikellon Amador, om. Hietanen Tuija & Markku PU-2 VACA
Alppikellon Idoli, om. Hietanen Tuija & Markku PN-1 SERT CACIB ROP
Alppikellon Adalmina,  om. Hietanen Tuija & Markku PN-2 VACA

Vantaa PEN 13.6.2010

Siperianhusky
Arctic Power Silver Select, om. Veijonen Tarja, VSP-pen

Tuuri KR 12.-13.6.2010

Berninpaimenkoira
Bernarossa Il Diiva, om. Raija Tajakka & Suvi ja Jarno Dahl JUN ERI1
Bernarossa Cazzella, om. Raija Tajakka & Kirsi Toiviainen PN-2 SERT FI MVA
Bernarossa Gemma, om. Raija Tajakka & Sirpa Juvakka AVO ERI4
Bernarossa Farfalla, om. Raija Tajakka VAL ERI2
Bernarossa BIS-kasvattaja

Cavalier Kingcharlesinspanieli
Radix Lady Luck, om. Laitinen Jonna c/o Jormanainen Selma, ROP-pen

Aura RN 12.6.2010

Isovillakoira mu/ru/va
Zanita's Rocky Mountain, om. Tanskanen Sari, PU-1 SERT FI & EE MVA ROP

Kajaani RN 12.6.2010

Appenzellinpaimenkoira
Alppikellon Amador, om. Hietanen Tuija & Markku PU-1 ROP

Tallinna, Viro KV 5.-6.6.2010

Kääpiöpinseri
Baron Wolf One And Only, PU-1 SERT CACIB ROP EEV-10

Lapinporokoira
Wauhtiwelhon Bekko, om. Veijonen Tarja, PU-2 SERT EE MVA CACIB C.I.B. MVA

Joensuu KV 30.5.2010

Lapinporokoira
Wauhtiwelhon Bekko, om. Veijonen Tarja, PU-2 CACIB

Iitti RN 29.5.2010

Appenzellinpaimenkoira
Alpenhirts Yoyo, om. Hietanen Tuija PU-1 VSP ROP-VET BIS3-VET
Alppikellon Idoli, om. Hietanen Tuija & Markku, PN-1 SERT ROP
Alppikellon Adalmina PN-2

Hamina KV 22-23.5.2010

Berninpaimenkoira
Bernarossa Huanita , om. Raija Tajakka & Meri Utti, PN2 VASERT VACA
Bernarossa Farfalla, om. Raija Tajakka PN-4
Bernarossa Aprilia VAL ERI3
Bernarossa BIS-2 kasvattaja

Lapinporokoira
Wauhtiwelhon Bekko, om. Veijonen Tarja, PU-2 CACIB

Helsinki KV 22-23.5.2010

Berninpaimenkoira
Bernarossa Farfalla, om. Raija Tajakka VAL ERI4
Bernarossa Aprilia om. Raija Tajakka VAL ERI2 VACA
Bernarossa ROP-kasvattaja

Hovawart
Monzahova Echo, om. Honkanen Anne & Juha PU-2 SERT VACA

Lapinporokoira
Wauhtiwelhon Bekko, om. Veijonen Tarja, PU-2 CACIB

Lappeenranta RN 16.5.2010

Berninpaimenkoira
Bernarossa Aprilia, om. Raija Tajakka  VAL ERI2
Bernarossa Farfalla, om. Raija Tajakka, VAL ERI1
Bernarossa BIS-kasvattaja

Kangasniemi KR 13.5.2010

Lapinporokoira
Wauhtiwelhon Bekko, om. Veijonen Tarja, PU-1 ROP

Helsinki ER 8.5.2010

Lapinporokoira
Wauhtiwelhon Bekko, om. Veijonen Tarja, PU-1 ROP

Hollola RN 1.5.2010

Lapinporokoira
Wauhtiwelhon Bekko, om. Veijonen Tarja, PU-1 ROP

Suomenlapinkoira
Dagolas Ferrari, om. Pirjo Karhula ja Eeva Niemi, PU-1 VSP

Lahti KV 24.-25.4.2010

Pinseri
Dogiwogin Nasla, om. Mari Huttunen & Auli Vitikainen, PN-2 SERT

Vaasa KV 17.-18.4.2010

Lapinporokoira
Wauhtiwelhon Bekko, om. Veijonen Tarja, PU-2 CACIB

Mäntsälä RN 11.4.2010

Lapinporokoira
Wauhtiwelhon Bekko, om. Veijonen Tarja, PU-1 VSP

Pertunmaa RN 10.4.2010

Lapinporokoira
Wauhtiwelhon Bekko, om. Veijonen Tarja, PU-1 ROP RYP-4

Lappeenranta KR 4-5.4.2010

Appenzellinpaimenkoira
Alppikellon Idoli, om. Hietanen Tuija & Markku, PN-1 SERT VSP

Berninpaimenkoira
Bernarossa Farfalla, om. R. Tajakka,  PN-2
Bernarossa Aprilia, om. R. Tajakka, ERI2
Kennel Bernarossa BIS-kasv

Berninpaimenkoira
Zanita's Rocky Mountain, om. Tanskanen Sari, PU-1 SERT ROP

Kemijärvi RN 27.3.2010

Berninpaimenkoira
Bernarossa Farfalla, om. R. Tajakka,  PN-2

Tampere KV 20.-21.3.2010

Keskikokoinen villakoira ha/ap/pu
Wild Apricot Call Me Lucky, om. Tuija ja Mika Väyrynen JUN ERI2

Vilna, Liettua KV 14.3.2010

Lancashirenkarjakoira
Topolinos Legolas, om. Myllylä Lasse & Arja & Lähdekorpi Marketta, SERT LTV-10 ROP

Vilna, Liettua KV 13.3.2010

Lancashirenkarjakoira
Topolinos Legolas, om. Myllylä Lasse & Arja & Lähdekorpi Marketta, SERT LT & BALT MVA ROP

Minsk KV, Valko-Venäjä 7.3.2010

Berninpaimenkoira
Bernarossa Io, om. Tiia Keskiväli & Raine Honkaselkä JUN-SERT BY JMVA ROP-JUN
Bernarossa Huanita, om. R. Tajakka & M. Utti, nuo PN-3 SERT BY MVA
Bernarossa Farfalla, om. R. Tajakka,  SERT BY GRAND MVA CACIB ROP
Kennel Bernarossa BIS-5 kasv

Minsk KV, Valko-Venäjä 6.3.2010

Berninpaimenkoira
Bernarossa Io, om. Tiia Keskiväli & Raine Honkaselkä, JUN-SERT ROP-JUN
Bernarossa Huanita, om. R. Tajakka & M. Utti, PN-2 SERT VACA
Bernarossa Farfalla, om. R. Tajakka,  SERT CACIB ROP
Kennel Bernarossa ROP-kasv

Kouvola RN 6.3.2010

Lapinporokoira
Wauhtiwelhon Bekko, om. Veijonen Tarja, PU-1 VSP

Suomenlapinkoira
Dagolas Ferrari, om. Pirjo Karhula ja Eeva Niemi, PU-2

Tuusniemi RN 21.2.2010

Berninpaimenkoira
Bendoran Bartolomedenzel, om. Jaana Käppi & Kirsi Niilola, PU-3 VASERT

Kääpiösnautseri m-h
Belladonna, om. Eeva Lahtinen, PN-1 SERT VSP

Tuusniemi RN 20.2.2010

Samojedinkoira
Snowmist Over The Moon, om. Jaana Käppi, PU-1 SERT FI MVA VSP

Tallinna, Viro KV 13.2.2010

Isovillakoira mu/ru/va
Zanita's Rocky Mountain, om. Tanskanen Sari, PU-2 SERT VACA

Eno RN 7.2.2010

Berninpaimenkoira
Bernarossa Farfalla, om. R Tajakka, PN-1 SERT FI MVA VSP
Bernarossa Huanita, om. R Tajakka & M Utti, PN-4
Kennel Bernarossa BIS-2 kasv

Turku ER 24.1.2010

Kääpiösnautseri m-h
Belladonna, om. Eeva Lahtinen, PN-1 SERT VSP

Turku KV 23-24.1.2010

Kääpiösnautseri m-h
Belladonna, om. Eeva Lahtinen, PN-3 VASERT

Lahti RN 17.1.2010

Appenzellinpaimenkoira
Alppikellon Idoli, om. Hietanen Tuija & Markku, PN-1 SERT VSP

Berninpaimenkoira
Bendoran Bartolomedenzel, om. Jaana Käppi & Kirsi Niilola, PU-3 VASERT

Pinseri
Dogiwogin Nasla, om. Mari Huttunen & Auli Vitikainen, PN-1 SERT VSP

Kajaani KV 9-10.1.2010

Appenzellinpaimenkoira
Alppikellon Idoli, om. Hietanen Tuija & Markku, PN-1 SERT ROP-JUN ROP
Alppikellon Amador, om. Hietanen Tuija & Markku, PU-1 CACIB VSP
Alppikellon Adalmina, om. Hietanen Tuija & Markku, PN-3 VACA

Lapinporokoira
Wauhtiwelhon Bekko, om. Veijonen Tarja, PU-1 CACIB ROP

Tarto, Viro KR 9.1.2010

Lancashirenkarjakoira
Animalcompaniets Nalle Cowboy, om. Nieminen Suvi-Leena & Lähdekorpi Marketta, SERT VSP
Bovenop Xtreme Heeler, om. Nieminen Suvi-Leena, SERT ROP

2009

Pskov, Venäjä 26.12.2009

Berninpaimenkoiralanc
Bernarossa Farfalla, om. Tajakka Raija, SERT RU MVA VSP

Helsinki KV PMV-09 13.12.2009

Isovillakoira mu/ru/va
Zanita's Rocky Mountain, om. Tanskanen Sari, PU-4 VACA

Lapinporokoira
Wauhtiwelhon Bekko, om. Veijonen Tarja, PU-4

Suursnautseri pippuri & suola
Terravirtus Bastia, om. Toikka Sari, PN-2 SERT PMJV-09

Tanskalais-ruotsalainen pihakoira
Villiniityn Adalmiina, om. Virtala Marja, PN-1 CACIB ROP

Helsinki KV V-09 12.12.2009

Keskikokoinen villakoira ha/ap/pu
Wild Apricot Call Me Lucky, om. Tuija ja Mika Väyrynen JUN ERI2

Lapinporokoira
Wauhtiwelhon Bekko, om. Veijonen Tarja, PU-2 VACA

Tukholma, Ruotsi KV 12-13.12.2009

Berninpaimenkoira
Bernarossa Dimare om. R. Tajakka & S. Jormanainen PN-1 SERT SE MVA CACIB C.I.B. MVA ROP

Turku KV 28-29.11.2009

Lapinporokoira
Wauhtiwelhon Bekko, om. Veijonen Tarja, PU-2 VACA

Jyväskylä KV 21-22.11.2009

Lapinporokoira
Wauhtiwelhon Bekko, om. Veijonen Tarja, PU-2 CACIB

Ranskanbulldoggi
Eroosion Caramell, om. Vauhkonen Minna, PN-2 SERT FI MVA VACA

Valkeala RN 8.11.2009

Lapinporokoira
Wauhtiwelhon Bekko, om. Veijonen Tarja, PU-1 ROP RYP-3

Suomenlapinkoira
Dagolas Ferrari, om. Pirjo Karhula ja Eeva Niemi, PU-1 SERT FI MVA ROP RYP-2

Riika, Latvia KV 1.11.2009

Lapinporokoira
Wauhtiwelhon Bekko, om. Veijonen Tarja, PU-1 CACIB ROP

Riika, Latvia KV 31.10.2009

Lapinporokoira
Wauhtiwelhon Bekko, om. Veijonen Tarja, PU-1 SERT LV MVA CACIB VSP

Lahti PN 25.10.2009

Appenzellinpaimenkoira
Alppikellon Idoli om. Hietanen Tuija ja Markku ROP-pentu

Berninpaimenkoira
Bernarossa Io, om. Tiia Keskiväli & Raine Honkaselkä  ROP-pentu
Bernarossa Illusia, om. R. Tajakka VSP-pentu

Jyväskylä ER 25.10.2009

Lapinporokoira
Wauhtiwelhon Bekko, om. Veijonen Tarja, PU-4 SERT FI MVA

Vilna Liettua KV 25.8.2009

Isovillakoira m/r/v
Zanita's Rocky Mountain, om. Tanskanen Sari, PU-1 SERT CACIB ROP

Seinäjoki KV 24-25.10.2009

Berninpaimenkoira
Bernarossa Farfalla, om. R. Tajakka PN-3 CACIB
Bernarossa Dimare om. R. Tajakka & S. Jormanainen VAL ERI2
Kennel Bernarossa ROP-kasvattaja

Lapinporokoira
Wauhtiwelhon Bekko, om. Veijonen Tarja, PU-2 VASERT VACA

Vilna Liettua KV 24.8.2009

Isovillakoira m/r/v
Zanita's Rocky Mountain, om. Tanskanen Sari, PU-1 SERT CACIB VSP

Hämeenlinna RN 24.10.2009

Berninpaimenkoira
Joker Jokela Av Lee Armand, om. R. Tajakka & O. Asikainen & S. Salminen JUN ERI3
Bernarossa Farfalla, om. R. Tajakka AVO ERI2
Bernarossa Dimare om. R. Tajakka & S. Jormanainen VAL ERI1 PN-1 ROP
Kennel Bernarossa ROP-kasvattaja

Siauliai Liettua KR 18.10.2009

Berninpaimenkoira
Bernarossa Farfalla, om. R. Tajakka  SERT LT MVA VSP

Rakvere Viro KR 17.10.2009

Berninpaimenkoira
Bernarossa Farfalla, om. R. Tajakka  ROP RYP-1

Lancashirenkarjakoira
Topolinos Legolas, PU-1 SERT ROP RYP-1

Dortmund, Saksa KR 16.10.2009

Pinseri
Dogiwogin Harmonia, om. Mari Huttunen, ROP4 sert

Pskov Venäjä KV 29.8.2009

Berninpaimenkoira
Bernarossa Farfalla, om. R. Tajakka  SERT CACIB VSP

Eckerö KV 26-27.9.2009

Lapinporokoira
Wauhtiwelhon Bekko, om. Veijonen Tarja, PU-1 SERT CACIB ROP

Porvoo KR 11-12.9.2009

Berninpaimenkoira
Joker Jokela Av Lee Armand om. R. Tajakka & O. Asikainen & S. Salminen ROP-pen

Punkalaidun EV 30.8.2009

Lancashirenkarjakoira
Animalcompaniets Nalle Cowboy, om. Nieminen Suvi-Leena & Lähdekorpi Marketta, PU-1 VSP
Bonnemis Kvarts, om. Nieminen Suvi-Leena & Lähdekorpi Marketta, PU-2

Bovenop Xtreme Heeler, om. Nieminen Suvi-Leena, ERI2

Tervakoski KV 29-30.8.2009

Isovillakoira m/r/v
Zanita's Rocky Mountain, om. Tanskanen Sari, PU-1 SERT CACIB ROP

Lapinporokoira
Wauhtiwelhom Bekko, om. Veijonen Tarja, PU-1 SERT CACIB VSP

Valkeakoski ER 29.8.2009

Appenzellinpaimenkoira
Alppikellon Idoli, om. Hietanen Tuija & Markku, VSP-pentu
Alppikellon Amador, om. Hietanen Tuija & Markku, ERI
Alpenhirts Yoyo, om. Hietanen Tuija ROP-VET BIS-VET2
Alppikellon Adalmina, om. Hietanen Tuija & Markku, ERI4

Pskov, Venäjä KV 29.08.2009

Berninpaimenkoira
Bernarossa Farfalla, om. Raija Tajakka, SERT CACIB VSP

Heinola KR 23.8.2009

Afgaaninvinttikoira
Alphaville's Practice Makes Perfect, om. Sylgrén Maija, PU-4

Berninpaimenkoira
Joker Jokela Av Lee Armand, om. R. Tajakka & O. Asikainen & S. Salminen ROP-pen

Faaraokoira
Enigma Specific Purpose, om. Sylgrén Maija & Ståhl H, PU-2

Wels, Itävalta KV 23.8.2009

Appenzellinpaimenkoira
Alppikellon Amador, om. Hietanen Tuija & Markku, ERI1 SERT CACIB Centennial Winner
Alppikellon Adalmina, om. Hietanen Tuija & Markku, ERI1 VARA-SERT

Kouvola KR 22.8.2009

Afgaaninvinttikoira
Alphaville's Practice Makes Perfect, om. Sylgrén Maija, PU-3

Berninpaimenkoira
Bernarossa Farfalla, om. R. Tajakka,  PN-1 SERT ROP
Bernarossa Huanita om. R: Tajakka & M. Utti,  PN4 VASERT
Joker Jokela Av Lee Armand, om. R. Tajakka & O. Asikainen & S. Salminen ROP-pen
Kennel Bernarossa ROP-kasv

Faaraokoira
Enigma Specific Purpose, om. Sylgrén Maija & Ståhl H, PU-1 VSP

Hovawart
Monzahova Echo, om. Honkanen Anne & Juha, PU-4

Lancashirenkarjakoira
Animalcompaniets Nalle Cowboy, om. Nieminen Suvi-Leena & Lähdekorpi Marketta, PU-1 SERT ROP

Ranskanbulldoggi
Eroosion Caramell, om. Vauhkonen Minna, PN-2 SERT

Wels, Itävalta KV 22.8.2009

Appenzellinpaimenkoira
Alppikellon Amador, om. Hietanen Tuija & Markku, ERI1 SERT VARA-CACIB
Alppikellon Adalmina, om. Hietanen Tuija & Markku, ERI1  VARA-SERT

Wels, Itävalta KV 21.8.2009

Appenzellinpaimenkoira
Alppikellon Amador, om. Hietanen Tuija & Markku, ERI1 PU1 SERT CACIB ROP
Alppikellon Adalmina, om. Hietanen Tuija & Markku, ERI1 PN1 SERT  CACIB

Apolda LG Schau Sachsen/Anhalt u. Thüringen ER 16.8.2009

Appenzellinpaimenkoira
Alppikellon Adalmina, om. Hietanen Tuija & Markku,   ERI1 PN1 SSV/VDH SERT, ROP, BIS1
Alppikellon Amador, om. Hietanen Tuija & Markku,  ERI1  PU1  SSV/VDH SERT

Helsinki RN 9.8.2009

Appenzellinpaimenkoira
Alppikellon Adalmina, om. Hietanen Tuija & Markku, PN-1 ROP

Helsinki PN 9.8.2009

Appenzellinpaimenkoira
Alppikellon Idoli, om. Hietanen Tuija & Markku, ROP-pen

Mäntyharju KR 8.8.2009

Appenzellinpaimenkoira
Alppikellon Adalmina, om. Hietanen Tuija & Markku, PN-1 ROP
Alppikellon Amador, om. Hietanen Tuija & Markku, PU-1 VSP
Alpenhirts Yoyo, om. Hietanen Tuija, PU-2 ROP-vet

Berninpaimenkoira
Bernarossa Farfalla, om. Tajakka R, PN-2 SERT

Lapinporokoira
Wauhtiwelhon Bekko, om. Veijonen Tarja PU-1 SERT ROP

Ranskanbulldoggi
Eroosion Caramell, om. Vauhkonen Minna, PN-1 SERT ROP

Samojedinkoira
Idejomas Talvi Halla, om. Uotila Pilvi, PN-1 SERT FI MVA ROP RYP-1 BIS-3

Helsinki KR 25-26.7.2009

Apinapinseri
Neibade's Grifild, om. Ylätalo Sirpa & Sirkka, PU-1 ROP
Davydovin KC Black Cindy, om. Ylätalo Sirpa & Hokkanen Seija, PN-1 VSP
Seibrin Kokako, om. Ylätalo Sirpa & Sirkka, PN-2

Berninpaimenkoira
Bernarossa Desiderio, om. Tajakka R & Utti E, PN-4

Tanskandoggi sininen
Danemanian Questa Pearl, om. Leppälä Virpi, PN-2

Mikkeli KV 25-26.7.2009

Afgaaninvinttikoira
Alphaville's Practice Makes Perfect, om. Sylgrén Maija, PU-4 SERT FI MVA

Appenzellinpaimenkoira
Alppikellon Adalmina, om. Hietanen Tuija & Markku, PN-1 CACIB VSP
Alppikellon Amador, om. Hietanen Tuija & Markku, PU-2 VACA
Alpenhirts Yoyo, om. Hietanen Tuija, PU-3 ROP-vet

Faaraokoira
Enigma Specific Purpose, om. Sylgrén Maija & Ståhl H, PU-2 VACA

Pitkäkarvainen collie
Zaradi's The Last Knight, om. Suni Päivi, PU-2 VACA
Roxier's Blue Xaana, om. Suni Päivi, PN-2 SERT VACA

Samojedinkoira
Idejomas Talvi Halla, om. Uotila Pilvi, PN-2 SERT VACA

Tanskalais-ruotsalainen pihakoira
Villiniityn Adalmiina, om. Virtala Marja, PN-1 SERT FI MVA VSP

Split, Kroatia KV 26.7.2009

Berninpaimenkoira
Bernarossa Farfalla, om. Tajakka R, ERI1 SERT VACA
Bernarossa Dimare, om. Tajakka R & Jormanainen S, PN-1 SERT CACIB VSP
Kennel Bernarossa, BIS2-kasv

Split, Kroatia KR 25.7.2009

Berninpaimenkoira
Bernarossa Farfalla, om. Tajakka R, ERI1 SERT
Bernarossa Dimare, om. Tajakka R & Jormanainen S, PN-1 SERT VSP

Split, Kroatia KV 24.7.2009

Berninpaimenkoira
Bernarossa Farfalla, om. Tajakka R, EH1
Bernarossa Dimare, om. Tajakka R & Jormanainen S, PN-1 SERT CACIB VSP
Kennel Bernarossa, BIS2-kasv

Split, Kroatia KR 23.7.2009

Berninpaimenkoira
Bernarossa Farfalla, om. Tajakka R, EH1
Bernarossa Dimare, om. Tajakka R & Jormanainen S, PN-1 SERT VSP

Heinola ER 19.7.2009

Lancashirenkarjakoira
Topolinos Legolas, om. Myllylä Lasse & Arja & Lähdekorpi Marketta, PU-1 ROP
Bovenop Önskad Heeler, om. Myllylä Lasse & Arja, PN-2

Helsinki PN 19.7.2009

Gordoninsetteri
Uwexin Eternity, om. Keppo Tiina, ROP-pen RYP-2

Heinola PN 18.7.2009

Gordoninsetteri
Uwexin Eternity, om. Keppo Tiina, VSP-pen

Lammi RN 18.7.2009

Pitkäkarvainen collie
Ruffenuff Pas des Deux, om. Virtanen Tiia, PU-1 ROP RYP-2 ROP-vet

Karjaa KR 12.7.2009

Faaraokoira
Enigma Specific Purpose, om. Sylgrén Maija & Ståhl H, PU-1 VSP

Riihimäki PN 12.7.2009

Gordoninsetteri
Uwexin Eternity, om. Keppo Tiina, VSP-pen

Laukaa KR 11-12.7.2009

Apinapinseri
Seibrin Kokako, om. Ylätalo Sirpa & Sirkka, PN-1 ROP
Neibade's Grifild, om. Ylätalo Sirpa & Sirkka, PU-1 VSP

Berninpaimenkoira
Bernarossa Dimare, om. Tajakka R & Jormanainen S, PN-2
Kennel Bernarossa ROP-kasv

Griffon bruxellois
Bebop's Get Up Stand Up, om. Ylätalo Sirpa & Sirkka, PU-1 ROP

Hyvinkää KR 5.7.2009

Apinapinseri
Seibrin Kokako, om. Ylätalo Sirpa & Sirkka, PN-1 ROP
Neibade's Grifild, om. Ylätalo Sirpa & Sirkka, PU-1 VSP

Faaraokoira
Enigma Specific Purpose, om. Sylgrén Maija & Ståhl H, PU-1 ROP

Pitkäkarvainen collie
Zaradi's The Last Knight, om. Suni Päivi, PU-1 VSP

Tanskandoggi sininen
Danemanian Questa Pearl, om. Leppälä Virpi, PN-2 SERT FI MVA

Visby, Ruotsi KR 5.7.2009

Lancashirenkarjakoira
Topolinos Legolas, om. Myllylä Lasse & Arja & Lähdekorpi Marketta PU-1 VSP
Bovenop Önskad Heeler, om. Myllylä Lasse & Arja, PN-1 SERT SE & POHJ MVA ROP

Lapinporokoira
Fjällfarmens Haaveista Totta, om. Myllylä Lasse, PN-1 ROP

Kokkola KV 4-5.7.2009

Lapinporokoira
Wauhtiwelhon Bekko, om. Veijonen Tarja, PU-1 SERT CACIB VSP

Tuusula KR 4.7.2009

Apinapinseri
Neibade's Grifild, om. Ylätalo Sirpa & Sirkka, PU-1 ROP
Seibrin Kokako, om. Ylätalo Sirpa & Sirkka, PN-1 VSP

Berninpaimenkoira
Bernarossa Desiderio, om. Tajakka R & Utti E, PN-4

Faaraokoira
Enigma Specific Purpose, om. Sylgrén Maija & Ståhl H, PU-1 ROP

Griffon bruxellois
Bebop's Get Up Stand Up, om. Ylätalo Sirpa & Sirkka, PU-2

Isovillakoira m/r/v
Zanita's Rocky Mountain, om. Tanskanen Sari, PU-1 SERT VSP

Lancashirenkarjakoira
Animalcompaniets Nalle Cowboy, om. Nieminen Suvi-Leena & Lähdekorpi Marketta, PU-1 SERT VSP

Partacollie
Bristregal Kind of Regal, om. Kuutti Sari PN-3
Pythagoraan Lucky Luke, om. Kuutti Sari PU-4 VSP-vet

Pitkäkarvainen collie
Zaradi's The Last Knight, om. Suni Päivi, PU-1 ROP

Visby, Ruotsi KR 4.7.2009

Lancashirenkarjakoira
Topolinos Legolas, om. Myllylä Lasse & Arja & Lähdekorpi Marketta PU-1 SERT SE & POHJ MVA ROP
Bovenop Xmas Heeler, om. Myllylä Lasse & Arja, PN-1 SERT SE MVA VSP

Lapinporokoira
Fjällfarmens Haaveista Totta, om. Myllylä Lasse, PN-1 SERT SE  MVA ROP

Ogre, Latvia KR 28.6.2009

Berninpaimenkoira
Bernarossa Dimare, om. Jormanainen S & Tajakka R, PN-1 VSP

Hämeenlinna KR 27-28.6.2009

Faaraokoira
Enigma Specific Purpose, om. Sylgrén Maija & Ståhl H, PU-1 ROP

Rovaniemi KV 20-21.6.2009

Apinapinseri
Seibrin Kokako, om. Ylätalo Sirpa & Sirkka, PN-3

Griffon bruxellois
Bebop's Get Up Stand Up, om. Ylätalo Sirpa & Sirkka, PU-1 SERT FI MVA VSP

Kotka KV 13-14.6.2009

Berninpaimenkoira
Bernarossa Dimare, PN-1 CACIB VSP
Bernarossa Desiderio, PN-2 SERT FI MVA VACA
Kennel Bernarossa ROP-kasv

Faaraokoira
Enigma Specific Purpose, om. Sylgrén Maija & Ståhl H, PU-1 CACIB VSP

Hovawart
Monzahova Echo, PU-2 SERT VACA

Partacollie
Bristregal Kind of Regal, om. Kuutti Sari PN-2 CACIB

Phalene
Pucelle's Miniatyr Prince in Show, om. Suleva Tiia & Pekka PU-1 SERT CACIB VSP

Riika, Latvia KV 14.6.2009

Lancashirenkarjakoira
Topolinos Legolas, om. Myllylä Lasse & Arja & Lähdekorpi Marketta, PU-1 ROP
Bovenop Xmas Heeler, om. Myllylä Lasse & Arja, PN-1 VSP

Riika, Latvia KV 13.6.2009

Lancashirenkarjakoira
Topolinos Legolas, om. Myllylä Lasse & Arja & Lähdekorpi Marketta, PU-1 SERT LV MVA ROP
Bovenop Xmas Heeler, om. Myllylä Lasse & Arja, PN-1 SERT LV & BALT MVA VSP

Tallinna, Viro KV 6-7.6.2009

Partacollie
Pythagoraan Lucky Luke, om. Kuutti Sari PU-2 ROP-vet EeVV-09
Kuutsa's Agitato, om. Kuutti Sari PU-4
Bristregal Kind of Regal, om. Kuutti Sari PN-2 VACA
Kuutsa's Allegretto, om. Kuutti Sari PN-4 EeJV-09

Porvoo ERIK 6.6.2009

Apinapinseri
Seibrin Kokako, om. Ylätalo Sirpa & Sirkka PN-3 SERT FI MVA
Neibade's Grifild, om. Ylätalo Sirpa & Sirkka PU-4

Tuuri KR 6.6.2009

Berninpaimenkoira
Kennel Bernarossa ROP-KASV BIS-1

Helsinki PEN 31.5.2009

Gordoninsetteri
Uwexin Eternity, om. Keppo Tiina ROP-PEN RYP-2

Iitti RN 31.5.2009

Kiharakarvainen noutaja
Juhellus Nutmeg, om. Sutinen Tiina-Mari & Jussi PN-1 SERT ROP

Mänttä KR 31.5.2009

Lancashirenkarjakoira
Topolinos Legolas, om. Myllylä Lasse & Arja & Lähdekorpi Marketta PU-1 SERT Fi & No Mva ROP

Viipuri KR 30.5.2009

Berninpaimenkoira
Bernarossa Desiderio, om. Tajakka R & Utti E SERT VSP
Bernarossa Farfalla, om. Tajakka R SERT
Kennel Bernarossa BIS3-kasv

Sysmä RN 24.5.2009

Suomenlapinkoira
Dagolas Ferrari, om. Karhula Pirjo & Niemi Eeva PU-1 SERT VSP

Helsinki KV 22-24.5.2009

Appenzellinpaimenkoira
Alpenhirts Yoyo, om. Hietanen Tuija ROP-vet

Hovawart
Monzahova Echo, om. Honkanen Anne & Juha PU-4

Lancashirenkarjakoira
Animalcompaniets Nalle Cowboy, om. Nieminen Suvi-Leena & Lähdekorpi Marketta PU-2 SERT ROP-jun

Partacollie
Bristregal Kind of Regal, om. Kuutti Sari PN-3 VACA
Pythagoraan Lucky Luke, om. Kuutti Sari PU-4 ROP-vet

Lappeenranta RN 21.5.2009

Pitkäkarvainen collie
Zaradi's The Last Knight, om. Suni Päivi PU-1 ROP RYP-1 BIS-1

Tampere PEN 16.5.2009

Gordoninsetteri
Uwexin Eternity, om. Keppo Tiina ROP-pen RYP-3

Hamina KR 16-17.5.2009

Apinapinseri
Neibade's Grifild, om. Ylätalo Sirpa & Sirkka PU-2 SERT FI MVA

Faaraokoira
Enigma Specific Purpose, om. Sylgrén Maija & Ståhl H, PU-2

Hovawart
Monzahova Echo, om. Honkanen Anne & Juha PU-2 VASERT

Kiharakarvainen noutaja
Juhellus Nutmeg, om. Sutinen Tiina-Mari & Jussi PN-1 SERT ROP

Lancashirenkarjakoira
Animalcompaniets Nalle Cowboy, om. Nieminen Suvi-Leena & Lähdekorpi Marketta PU-1 SERT ROP
Bonnemins Kvarts, om. Nieminen Suvi-Leena & Lähdekorpi Marketta PU-2 VASERT
Bovenop Xtreme Heeler, om. Nieminen Suvi-Leena PN-1 VSP

Lapinporokoira
Wauhtiwelhon Bekko, om. Veijonen Tarja, PU-1 SERT VSP

Petit brabancon
Huvikummun Simeoni, om. Puustinen Teija PU-1 SERT ROP

Ranskanbulldoggi
Eroosion Caramell, om. Vauhkonen Minna PN-2 SERT

Samojedinkoira
Idejomas Talvi Halla, om. Uotila Pilvi PN-3 SERT

Helsinki RN 9.5.2009

Berninpaimenkoira
Bernarossa Dimare, om. Tajakka & Jormanainen PN-1 VSP

Lapinporokoira
Wauhtiwelhon Bekko, om. Veijonen Tarja, PU-1 SERT VSP

Lahti KV 25-26.4.2009

Appenzellinpaimenkoira
Alpenhirts Yoyo, om. Hietanen Tuija PU-3 ROP-VET

Berninpaimenkoira
Bernarossa Dimare, om. Tajakka & Jormanainen PN-3

Lapinporokoira
Wauhtiwelhon Bekko, om. Veijonen Tarja, PU-4 VASERT VACA

Suomenlapinkoira
Dagolas Ferrari, om. Karhula Pirjo & Niemi Eeva SERT

Kajaani RN 18.4.2009

Lyhytkarvainen collie
Jäälinnan Tuulen Haltia, om. Kuhmola Marko & Heidi PU-1 SERT VSP

Sillamäe Viro KR 18.4.2009

Berninpaimenkoira
Bernarossa Dimare, om. Tajakka PN-1 ROP RYP-1
Bernarossa Desiderio PN-3 SERT EE MVA
Kennel Bernarossa BIS-kasv

Tanskandoggi sininen
Limbus vom Hause Wagner, om. Leppälä Virpi & Riskilä Johanna PU-1 SERT ROP
Danemanian Questa Pearl, om. Leppälä Virpi PN-2 SERT EE MVA
Limbus vom Hause Wagner & Danemanian Questa Pearl ROP-pari

Lappeenranta KV 11-13.4.2009

Apinapinseri
Treulieb's Amos, om. Ylätalo Sirpa & Hokkanen Seija PU-1 CACIB ROP

Appenzellinpaimenkoira
Alpenhirts Yoyo, om. Hietanen Tuija PU-2 ROP-VET
Alppikellon Amador, om. Hietanen Markku & Tuija PU-1 CACIB ROP

Berninpaimenkoira
Bernarossa Dimare PN-2 SERT FI MVA VACA
Kennel Bernarossa ROP-kasv

Faaraokoira
Enigma Specific Purpose, om. Sylgrén Maija & Ståhl H, PU-2 SERT FI & LV MVA VACA

Partacollie
Bristregal Kind of Regal, om. Kuutti Sari PN-4

Pitkäkarvainen collie
Roxier's Blue Xaana, om. Suni Päivi PN-3 VASERT

Ranskanbulldoggi
Eroosion Caramell, ERI1

Tanskandoggi sininen
Limbus vom Hause Wagner, om. Leppälä Virpi & Riskilä Johanna PU-1 SERT CACIB VSP

Rautalampi RN 5.4.2009

Pitkäkarvainen collie
Zaradi's The Last Knight, om. Suni Päivi PU-1 VSP
Roxier's Blue Xaana, om. Suni Päivi PN-4

Hausjärvi RN 4.4.2009

Lapinporokoira
Wauhtiwelhon Bekko, om. Veijonen Tarja, PU-1 SERT VSP

Rakvere Viro KR 4.4.2009

Berninpaimenkoira
Bernarossa Dimare PN-1 SERT EE CH ROP RYP-3
Bernarossa Farfalla PN-4

Ranskanbulldoggi
Eroosion Caramell, ERI1

Tampere KV 14-15.3.2009

Apinapinseri
Seibrin Kokako, om. Ylätalo Sirpa & Sirkka PN-1 SERT CACIB ROP
Neibade's Grifild, om. Ylätalo Sirpa & Sirkka PU-1 SERT CACIB VSP

Hovawart
Monzahova Echo, om. Honkanen Anne & Juha ERI-1 SERT

Isovillakoira m/r/v
Zanita's Rocky Mountain, om. Tanskanen Sari PU-2 SERT

Lancashirenkarjakoira
Animalcompaniets Nalle Cowboy, om. Nieminen Suvi-Leena & Lähdekorpi Marketta ROP-pen

Pitkäkarvainen collie
Zaradi's The Last Knight, om. Suni Päivi PU-2 VACA
Ruffenuff Pas des Deux, om. Virtanen Tiia ROP-VET

Vilna Liettua KV 15.3.2009

Berninpaimenkoira
Bernarossa Dimare EXC 3
Bernarossa Farfalla EXC2
Kennel Bernarossa BIS2-kasv

Vilna Liettua KV 14.3.2009

Berninpaimenkoira
Bernarossa Dimare SERT VACA
Bernarossa Farfalla JUN SERT -> Lt & Balt JMva LtJW-09
Kennel Bernarossa BIS2-kasv

Minsk Belarus KV 8.3.2009

Berninpaimenkoira
Bernarossa Dimare PN-1 CACIB ROP RYP-4
Bernarossa Farfalla SERT -> By Mva
Kennel Bernarossa BIS-kasv

Valkeala RN 7.3.2009

Kiharakarvainen noutaja
Juhellus Nutmeg, om. Sutinen Tiina-Mari & Jussi PN-1 SERT ROP

Lapinporokoira
Wauhtiwelhon Bekko, om. Veijonen Tarja PU-1 SERT ROP

Minsk Belarus KV 7.3.2009

Berninpaimenkoira
Bernarossa Dimare PN-1 CACIB ROP RYP-4
Bernarossa Farfalla JUN-SET ROP-JUN -> By & Ee & Lv & Ru JMva
Bernarossa Desiderio SERT VACA -> By & Ru Mva
Kennel Bernarossa BIS-kasv

Tuusniemi RN 21-22.2.2009

Apinapinseri
Seibrin Kokako, om. Ylätalo Sirpa & Sirkka PN-1 SERT ROP RYP-4
Neibade's Grifild, om. Ylätalo Sirpa & Sirkka PU-3

Berninpaimenkoira
Bernarossa Dimare PN-1 SERT ROP RYP-3

Pitkäkarvainen collie
Zaradi's The Last Knight, om. Suni Päivi PU-1 VSP

Tampere RN 15.2.2009

Tanskandoggi sininen
Limbus vom Hause Wagner, om. Leppälä Virpi & Riskilä Johanna PU-1 SERT ROP

Tallinna KV 14.2.2009

Griffon bruxellois
Bebop's Get Up Stand Up, om. Ylätalo Sirpa & Sirkka PU-1 SERT CACIB ROP

Juva RN 18.1.2009

Tanskandoggi sininen
Limbus vom Hause Wagner, om. Leppälä Virpi & Riskilä Johanna PU-2 SERT

Lahti RN 18.1.2009

Apinapinseri
Treulieb's Amos om. Ylätalo Sirpa & Hokkanen Seija PU-1 ROP
Seibrin Kokako om. Ylätalo Sirpa & Sirkka PN-1 SERT VSP

Appenzellinpaimenkoira
Alppikellon Amador PU-1 ROP

Pitkäkarvainen collie
Roxier's Blue Xaana om. Suni Päivi PN-1 SERT ROP

Kajaani KV 10.-11.1.2009

Apinapinseri
Neibade's Grifild om. Ylätalo Sirpa & Sirkka PU-1 SERT CACIB ROP
Seibrin Kokako om. Ylätalo Sirpa & Sirkka PN-1 SERT CACIB VSP

Griffon bruxellois
Bebop's Get Up Stand Up, om. Ylätalo Sirpa & Sirkka PU-3 SERT

Hovawart
Monzahova Echo, om. Honkanen Anne & Juha PU-1 SERT VSP

Lapinporokoira
Wauhtiwelhon Bekko, om. Veijonen Tarja PU-1 SERT CACIB ROP