Kilpailu 24.5.2015, paikka Kouvola, järjestäjä Kouvolan Seudun Seurakoirakerho ry

[D Mini 1] [D Medi 1] [D Maksi 1] [D Mini 2] [D Medi 2] [D Maksi 2] [E Mini 1] [E Medi 1] [E Maksi 1] [E Mini 2] [E Medi 2] [E Maksi 2] [F Mini 2] [F Medi 2] [F Maksi 2]

D agilityrata, mini 1, kello 10, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 2, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 110 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 45 cavspa Mocha Aprilmist Shalimar Mari Blixt KOTKA 49,70 3,40 -5,30 0 -5,30 LUVA
2 44 cocspa Lilli Raccoon's Heartily Yours Matias Leinonen A-KOT 50,82 3,33 -4,18 5 5  

D agilityrata, medi 1, kello 10, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 9, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 110 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 52 koohon Prinka Czuprynka Bursztynowy Zakatek Liisa Kotisalo LAU 48,62 3,48 -6,38 0 -6,38 LUVA
2 50 shelam Vili Tähtihovin Elwer Laura Kauppinen KSSK 51,32 3,29 -3,68 5 5  
3 48 mudi Tico Mustapippurin Valomerkki Enni Härkänen LAU 55,45 3,05 0,45 10 10,45  
4 46 pon Tia Riposta Dla Flinkbein Kontekst Taija Tuohilampi HURHA 62,49 2,70 7,49 5 12,49  
5 53 cocspa Heta Crab Apple's Apple Fizz Matias Leinonen A-KOT 65,09 2,60 10,09 10 20,09  
  47 jackru Edi Kisentel's Haunted Attraction Nora Renell P-HAU         HYL  
  49 kromfo Jyrä Bingis Bamse Martti Salonen HSKH         HYL  
  51 kääsna Feri Raven's Tot I'm No Angel Jenna Aarnio PORSK         HYL  
  54 pon Nukke Flinkbein Laleczka Taija Tuohilampi HURHA         HYL  

D agilityrata, maksi 1, kello 10, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 6, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 110 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 56 belpam OLGA Ruutipussi Olga Susanna Uusitalo KOTKA 35,80 4,72 -19,20 0 -19,20 LUVA
2 60 isovil Justine Tisane`s To Be Or Not To Be Helena Keiski KSSK 48,14 3,51 -6,86 5 5  
3 57 auspai Hula Wolffhouse-Caratia Krafla Mirka Flinck KSSK 50,81 3,33 -4,19 10 10  
  55 borcol Into Maple Yard Kickshaw Tiia Huhtanen KSSK         HYL  
  58 silnou Piki Oakfield's Flat The Shepard Boy Teemu Kiiveri KSSK         HYL  
  59 belpat Alma Mustantuiskun Waleria Eeva Pääkkönen MAH         HYL  

D agilityrata, mini 2, kello 12:15, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 5, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 62 shelam Räyhis Pihlajapirtin Tillikka Terhi Helaja KOTKA 41,47 4,22 -10,53 0 -10,53 LUVA
2 65 borter Vertti Ommik's Earl Of Gloucester Riikka Sutela LAU 46,36 3,78 -5,64 5 5  
3 63 cocspa Aada Leading-Light Lunar Eclipse Elina Messo KSSK 55,36 3,16 3,36 10 13,36  
  61 parson Yojo Bravefellow Yolanda Marika Turkia KSSK         HYL  
  64 borter Topi Huhmarkankaan Ceasar Ilari Tihula KSSK         HYL  

D agilityrata, medi 2, kello 12:15, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 3, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  66 walter Sulo High Voltages Big Bang Satu Tuukkanen VAU         HYL  
  67 cocspa Ofi Frosty Morning's Ophelia Evita Siekkinen PORSK         HYL  
  68 parson Messi Scotstyles Scotch Bonnet Marianne Heiskanen KOTKA         HYL  

D agilityrata, maksi 2, kello 12:15, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 7, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 75 belpam Riemu Tammikallion Riemu Marianna Pettersson HPSK 43,92 3,98 -8,08 0 -8,08 SERT
2 71 valpai Bamba Jasin Fabulous Friend Fast Ilari Tihula KSSK 53,34 3,28 1,34 5 6,34  
3 72 porves Freesia Tajmadoran Freesia Fiia Filander KOTKA 53,78 3,25 1,78 5 6,78  
4 74 auskel Tarra Bestseller Oomoo Moothoo Laura Varis LAU 56,68 3,09 4,68 10 14,68  
  69 belpam Lykky Ruutipussi Lykky Eeva Pitkänen MAH         HYL  
  70 x-rotu Rölli Rölli Tiia Huhtanen KSSK         HYL  
  73 pon Mimmi Flinkbein Marzenie Maija Koski LAU         HYL  

E agilityrata, mini 1, kello 11:10, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 2, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  44 cocspa Lilli Raccoon's Heartily Yours Matias Leinonen A-KOT         HYL  
  45 cavspa Mocha Aprilmist Shalimar Mari Blixt KOTKA         HYL  

E agilityrata, medi 1, kello 11:10, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 9, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 47 jackru Edi Kisentel's Haunted Attraction Nora Renell P-HAU 39,86 3,91 -11,14 0 -11,14 LUVA
2 48 mudi Tico Mustapippurin Valomerkki Enni Härkänen LAU 40,76 3,83 -10,24 0 -10,24 LUVA
3 51 kääsna Feri Raven's Tot I'm No Angel Jenna Aarnio PORSK 48,82 3,19 -2,18 0 -2,18 LUVA
4 46 pon Tia Riposta Dla Flinkbein Kontekst Taija Tuohilampi HURHA 53,47 2,92 2,47 0 2,47  
5 52 koohon Prinka Czuprynka Bursztynowy Zakatek Liisa Kotisalo LAU 44,10 3,54 -6,90 5 5  
6 54 pon Nukke Flinkbein Laleczka Taija Tuohilampi HURHA 57,72 2,70 6,72 5 11,72  
7 50 shelam Vili Tähtihovin Elwer Laura Kauppinen KSSK 56,37 2,77 5,37 10 15,37  
  49 kromfo Jyrä Bingis Bamse Martti Salonen HSKH         HYL  
  53 cocspa Heta Crab Apple's Apple Fizz Matias Leinonen A-KOT         HYL  

E agilityrata, maksi 1, kello 11:10, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 6, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 60 isovil Justine Tisane`s To Be Or Not To Be Helena Keiski KSSK 44,07 3,54 -6,93 0 -6,93 SERT
2 58 silnou Piki Oakfield's Flat The Shepard Boy Teemu Kiiveri KSSK 46,04 3,39 -4,96 10 10  
3 56 belpam OLGA Ruutipussi Olga Susanna Uusitalo KOTKA 38,78 4,02 -12,22 20 20  
  55 borcol Into Maple Yard Kickshaw Tiia Huhtanen KSSK         HYL  
  57 auspai Hula Wolffhouse-Caratia Krafla Mirka Flinck KSSK         HYL  
  59 belpat Alma Mustantuiskun Waleria Eeva Pääkkönen MAH         HYL  

E agilityrata, mini 2, kello 13:00, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 5, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 63 cocspa Aada Leading-Light Lunar Eclipse Elina Messo KSSK 47,10 3,78 -4,90 0 -4,90 LUVA
2 64 borter Topi Huhmarkankaan Ceasar Ilari Tihula KSSK 53,82 3,31 1,82 0 1,82  
3 65 borter Vertti Ommik's Earl Of Gloucester Riikka Sutela LAU 42,98 4,14 -9,02 5 5  
4 61 parson Yojo Bravefellow Yolanda Marika Turkia KSSK 47,99 3,71 -4,01 5 5  
5 62 shelam Räyhis Pihlajapirtin Tillikka Terhi Helaja KOTKA 47,16 3,77 -4,84 10 10  

E agilityrata, medi 2, kello 13:00, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 3, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 67 cocspa Ofi Frosty Morning's Ophelia Evita Siekkinen PORSK 38,70 4,60 -13,30 0 -13,30 LUVA
2 68 parson Messi Scotstyles Scotch Bonnet Marianne Heiskanen KOTKA 37,82 4,71 -14,18 5 5  
  66 walter Sulo High Voltages Big Bang Satu Tuukkanen VAU         HYL  

E agilityrata, maksi 2, kello 13:00, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 6, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 70 x-rotu Rölli Rölli Tiia Huhtanen KSSK 38,55 4,62 -13,45 0 -13,45 LUVA
2 74 auskel Tarra Bestseller Oomoo Moothoo Laura Varis LAU 41,13 4,33 -10,87 0 -10,87 LUVA
3 71 valpai Bamba Jasin Fabulous Friend Fast Ilari Tihula KSSK 53,69 3,32 1,69 20 21,69  
  69 belpam Lykky Ruutipussi Lykky Eeva Pitkänen MAH         HYL  
  72 porves Freesia Tajmadoran Freesia Fiia Filander KOTKA         HYL  
  73 pon Mimmi Flinkbein Marzenie Maija Koski LAU         HYL  
  75 belpam Riemu Tammikallion Riemu Marianna Pettersson HPSK         POIS  

F hyppyrata, mini 2, kello 14:00, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 4, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 65 borter Vertti Ommik's Earl Of Gloucester Riikka Sutela LAU 37,19 4,25 -7,81 0 -7,81 LUVA
  61 parson Yojo Bravefellow Yolanda Marika Turkia KSSK         HYL  
  63 cocspa Aada Leading-Light Lunar Eclipse Elina Messo KSSK         HYL  
  64 borter Topi Huhmarkankaan Ceasar Ilari Tihula KSSK         HYL  

F hyppyrata, medi 2, kello 14:00, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 2, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 66 walter Sulo High Voltages Big Bang Satu Tuukkanen VAU 43,23 3,65 -1,77 0 -1,77 LUVA
  68 parson Messi Scotstyles Scotch Bonnet Marianne Heiskanen KOTKA         HYL  

F hyppyrata, maksi 2, kello 14:00, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 4, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 71 valpai Bamba Jasin Fabulous Friend Fast Ilari Tihula KSSK 43,93 3,60 -1,07 5 5  
2 72 porves Freesia Tajmadoran Freesia Fiia Filander KOTKA 56,59 2,79 11,59 5 16,59  
  69 belpam Lykky Ruutipussi Lykky Eeva Pitkänen MAH         HYL  
  70 x-rotu Rölli Rölli Tiia Huhtanen KSSK         HYL  
  75 belpam Riemu Tammikallion Riemu Marianna Pettersson HPSK         POISSA