Kilpailu 4.10.2014, paikka Kouvola, järjestäjä Kouvolan Seudun Seurakoirakerho ry

[A Maksi 1] [A Medi 1] [A Mini 1] [B Maksi 1] [B Medi 1] [B Mini 1] [C Maksi 1] [C Medi 1] [C Mini 1] [C Maksi 2] [C Medi 2] [C Mini 2] [B Maksi 2] [B Medi 2] [B Mini 2] [A Maksi 2] [A Medi 2] [A Mini 2]

A agilityrata, maksi 1, kello 9:00, tuomari Pertti Siimes, koirakoita 20, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 14 valpai Bamba Jasin Fabulous Friend Fast Ilari Tihula KSSK 41,84 3,70 -5,16 0 -5,16 SERT
2 3 belpag Kuura Willow Creek Waffles Päivi Sivonen MAH 44,45 3,49 -2,55 0 -2,55 LUVA
3 13 belpam Riemu Tammikallion Riemu Marianna Pettersson HPSK 37,34 4,15 -9,66 5 5  
4 1 borcol Soppa Magical Joy Quicksilver's Dream Anu Niemi KKK 37,85 4,09 -9,15 5 5  
5 9 x-rotu LACKY Lacky Ilse Köppä P-HAU 43,69 3,55 -3,31 5 5  
6 15 mudi Resu Bestmudi Darko-Resu Kati Heimonen KSSK 35,77 4,33 -11,23 10 10  
7 17 borcol Deco Hurlumhein Apache Sanni Laari SATA 38,61 4,01 -8,39 10 10  
8 20 sakpai Mari Schleusentor Naros Miisa Rapi LAU 44,81 3,46 -2,19 10 10  
9 16 kulnou Nella Karvin Dee´s Desire Taru Nurmilaukas LAU 48,69 3,18 1,69 10 11,69  
10 8 pon Mimmi Flinkbein Marzenie Maija Koski LAU 55,85 2,78 8,85 5 13,85  
11 7 belpat Varma Energetic-Action's Bam-Bam Janniina Eerola KSSK 39,43 3,93 -7,57 15 15  
12 5 auskel Nipa Cefeus Tahvo Kirsi Aintila VAU 40,15 3,86 -6,85 20 20  
13 6 auskar Sinko Cattlepark´s Simply Smokin´ Helena Minkkinen KOTKA 41,94 3,70 -5,06 30 30  
  2 borcol Pätmän Colin Pasi Honkanen RIMA         HYL  
  4 siphus Iku Sainen Genesis Henna-Riikka Soininen KSSK         HYL  
  10 x-rotu Tomppa Tomppa Timo Haimila LAU         HYL  
  11 auskel Ria Midnight Spy Parramatta Hanna Pulkkinen WUOKS         HYL  
  12 auspai Pipsa Shepmate's Awesome Riitta Vepsäläinen WUOKS         HYL  
  19 espves Jetta Unna's Una Jera Ulla Tuomi SATA         HYL  
  21 isovil Kamu Zanita's Rocky Mountain Sari Tanskanen KSSK         HYL  

A agilityrata, medi 1, kello 9:40, tuomari Pertti Siimes, koirakoita 7, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 23 parson Topi Lamun Edison Jenni Nikkilä P-HAU 40,26 3,85 -6,74 0 -6,74 LUVA
2 30 shelam Juice Happy Master's Heart Breaker Maija Mehto LAU 37,85 4,09 -9,15 10 10  
3 24 parson Messi Scotstyles Scotch Bonnet Marianne Heiskanen KOTKA 33,92 4,57 -13,08 15 15  
4 31 cocspa Maisa Leading-Light Cosmic Girl Sari Seistilä KSSK 37,29 4,16 -9,71 15 15  
5 29 parson Lukas Gwragged Annwn Son Of Merlin Outi Malinen VAU 42,61 3,64 -4,39 30 30  
  22 cocspa Hulda Leading-Light Lady Manhattan Sari Seistilä KSSK         HYL  
  32 parson Turo Kirkuu Reunalla Jenni Nikkilä P-HAU         HYL  
  26 stbter Misty Owelan Burger Queen Harri Laitoniemi KSSK         POIS  
  28 stbter Yoda Hups`staff Queenie Anna Laakso WUOKS         POIS  

A agilityrata, mini 1, kello 9:40, tuomari Pertti Siimes, koirakoita 8, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 33 boster Speedy Uffelan Up And Speedy Susanna Pentikäinen MAH 42,95 3,61 -4,05 0 -4,05 LUVA
2 37 kääpin Tito Talent Jenni Niemi HU-PU 52,58 2,95 5,58 0 5,58  
3 41 papill Mocca Neelis Absolut Mocca Jaana Airola P-HAU 43,28 3,58 -3,72 10 10  
4 34 cocspa Aada Leading-Light Lunar Eclipse Elina Messo KSSK 49,71 3,12 2,71 10 12,71  
  36 cottul Arman Arman Maarit Pätäri WUOKS         HYL  
  38 schipp Lola Sinermäen Wiola Wiehkeä Jasmin Minkkinen KOTKA         HYL  
  39 wecope Flink Cennards Donnatella Kati Murtola SWCS         HYL  
  40 schipp Panu Mökötuvan Öbauttiarallaa Tuula Puustinen MÄNTY         HYL  

B agilityrata, maksi 1, kello 10:35, tuomari Pertti Siimes, koirakoita 19, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 17 borcol Deco Hurlumhein Apache Sanni Laari SATA 35,86 4,13 -9,14 0 -9,14 LUVA
2 3 belpag Kuura Willow Creek Waffles Päivi Sivonen MAH 39,50 3,75 -5,50 0 -5,50 LUVA
3 18 x-rotu Inha Inha Henna-Riikka Soininen KSSK 41,84 3,54 -3,16 0 -3,16 LUVA
4 9 x-rotu LACKY Lacky Ilse Köppä P-HAU 43,72 3,38 -1,28 0 -1,28 SERT
5 20 sakpai Mari Schleusentor Naros Miisa Rapi LAU 38,56 3,84 -6,44 5 5  
6 13 belpam Riemu Tammikallion Riemu Marianna Pettersson HPSK 38,71 3,82 -6,29 5 5  
7 11 auskel Ria Midnight Spy Parramatta Hanna Pulkkinen WUOKS 43,32 3,42 -1,68 5 5  
8 16 kulnou Nella Karvin Dee´s Desire Taru Nurmilaukas LAU 44,43 3,33 -0,57 5 5  
9 7 belpat Varma Energetic-Action's Bam-Bam Janniina Eerola KSSK 35,19 4,21 -9,81 10 10  
10 6 auskar Sinko Cattlepark´s Simply Smokin´ Helena Minkkinen KOTKA 33,68 4,39 -11,32 20 20  
11 8 pon Mimmi Flinkbein Marzenie Maija Koski LAU 56,58 2,62 11,58 10 21,58  
  1 borcol Soppa Magical Joy Quicksilver's Dream Anu Niemi KKK         HYL  
  2 borcol Pätmän Colin Pasi Honkanen RIMA         HYL  
  5 auskel Nipa Cefeus Tahvo Kirsi Aintila VAU         HYL  
  10 x-rotu Tomppa Tomppa Timo Haimila LAU         HYL  
  12 auspai Pipsa Shepmate's Awesome Riitta Vepsäläinen WUOKS         HYL  
  15 mudi Resu Bestmudi Darko-Resu Kati Heimonen KSSK         HYL  
  19 espves Jetta Unna's Una Jera Ulla Tuomi SATA         HYL  
  21 isovil Kamu Zanita's Rocky Mountain Sari Tanskanen KSSK         HYL  

B agilityrata, medi 1, kello 11:15, tuomari Pertti Siimes, koirakoita 7, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 22 cocspa Hulda Leading-Light Lady Manhattan Sari Seistilä KSSK 45,07 3,28 0,07 0 0,07  
2 32 parson Turo Kirkuu Reunalla Jenni Nikkilä P-HAU 34,90 4,24 -10,10 5 5  
3 31 cocspa Maisa Leading-Light Cosmic Girl Sari Seistilä KSSK 35,96 4,12 -9,04 20 20  
  23 parson Topi Lamun Edison Jenni Nikkilä P-HAU         HYL  
  24 parson Messi Scotstyles Scotch Bonnet Marianne Heiskanen KOTKA         HYL  
  29 parson Lukas Gwragged Annwn Son Of Merlin Outi Malinen VAU         HYL  
  30 shelam Juice Happy Master's Heart Breaker Maija Mehto LAU         HYL  
  26 stbter Misty Owelan Burger Queen Harri Laitoniemi KSSK         POIS  
  28 stbter Yoda Hups`staff Queenie Anna Laakso WUOKS         POIS  

B agilityrata, mini 1, kello 11:15, tuomari Pertti Siimes, koirakoita 9, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 34 cocspa Aada Leading-Light Lunar Eclipse Elina Messo KSSK 42,59 3,47 -2,41 0 -2,41 SERT
2 36 cottul Arman Arman Maarit Pätäri WUOKS 48,02 3,08 3,02 0 3,02  
3 35 borter Zumm Heathberry's Lound And Clear Kaarina Ståhlberg BAT 44,11 3,36 -0,89 5 5  
4 37 kääpin Tito Talent Jenni Niemi HU-PU 50,60 2,92 5,60 0 5,60  
5 41 papill Mocca Neelis Absolut Mocca Jaana Airola P-HAU 40,06 3,69 -4,94 10 10  
6 39 wecope Flink Cennards Donnatella Kati Murtola SWCS 54,13 2,73 9,13 15 24,13  
  33 boster Speedy Uffelan Up And Speedy Susanna Pentikäinen MAH         HYL  
  38 schipp Lola Sinermäen Wiola Wiehkeä Jasmin Minkkinen KOTKA         HYL  
  40 schipp Panu Mökötuvan Öbauttiarallaa Tuula Puustinen MÄNTY         HYL  

C hyppyrata, maksi 1, kello 12:10, tuomari Pertti Siimes, koirakoita 15, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 13 belpam Riemu Tammikallion Riemu Marianna Pettersson HPSK 29,06 4,51 -10,94 0 -10,94 LUVA
2 1 borcol Soppa Magical Joy Quicksilver's Dream Anu Niemi KKK 32,48 4,03 -7,52 5 5  
3 8 pon Mimmi Flinkbein Marzenie Maija Koski LAU 48,12 2,72 8,12 10 18,12  
  2 borcol Pätmän Colin Pasi Honkanen RIMA         HYL  
  3 belpag Kuura Willow Creek Waffles Päivi Sivonen MAH         HYL  
  4 siphus Iku Sainen Genesis Henna-Riikka Soininen KSSK         HYL  
  5 auskel Nipa Cefeus Tahvo Kirsi Aintila VAU         HYL  
  6 auskar Sinko Cattlepark´s Simply Smokin´ Helena Minkkinen KOTKA         HYL  
  7 belpat Varma Energetic-Action's Bam-Bam Janniina Eerola KSSK         HYL  
  11 auskel Ria Midnight Spy Parramatta Hanna Pulkkinen WUOKS         HYL  
  12 auspai Pipsa Shepmate's Awesome Riitta Vepsäläinen WUOKS         HYL  
  17 borcol Deco Hurlumhein Apache Sanni Laari SATA         HYL  
  18 x-rotu Inha Inha Henna-Riikka Soininen KSSK         HYL  
  19 espves Jetta Unna's Una Jera Ulla Tuomi SATA         HYL  
  21 isovil Kamu Zanita's Rocky Mountain Sari Tanskanen KSSK         HYL  
  10 x-rotu Tomppa Tomppa Timo Haimila LAU         POIS  

C hyppyrata, medi 1, kello 12:45, tuomari Pertti Siimes, koirakoita 6, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 23 parson Topi Lamun Edison Jenni Nikkilä P-HAU 33,06 3,96 -6,94 0 -6,94 SERT
2 24 parson Messi Scotstyles Scotch Bonnet Marianne Heiskanen KOTKA 26,12 5,01 -13,88 5 5  
3 32 parson Turo Kirkuu Reunalla Jenni Nikkilä P-HAU 29,95 4,37 -10,05 5 5  
4 25 shelam Jedi Littleshet's Mysterious Dark Moon Pinja Kurittu KSSK 38,00 3,45 -2,00 10 10  
5 31 cocspa Maisa Leading-Light Cosmic Girl Sari Seistilä KSSK 36,62 3,58 -3,38 15 15  
  29 parson Lukas Gwragged Annwn Son Of Merlin Outi Malinen VAU         HYL  
  28 stbter Yoda Hups`staff Queenie Anna Laakso WUOKS         POIS  

C hyppyrata, mini 1, kello 12:45, tuomari Pertti Siimes, koirakoita 4, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 33 boster Speedy Uffelan Up And Speedy Susanna Pentikäinen MAH 31,88 4,11 -8,12 0 -8,12 SERT
2 36 cottul Arman Arman Maarit Pätäri WUOKS 33,43 3,92 -6,57 0 -6,57  
  35 borter Zumm Heathberry's Lound And Clear Kaarina Ståhlberg BAT         HYL  
  38 schipp Lola Sinermäen Wiola Wiehkeä Jasmin Minkkinen KOTKA         HYL  

C hyppyrata, maksi 2, kello 13:35, tuomari Pertti Siimes, koirakoita 11, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 53 belpat Redi Ready De Haute Volee Anniina Anttila HSKH 29,02 4,72 -10,98 0 -10,98  
2 51 auspai Pubi Ardiente Cinco Jotas Asko Salmi HSKH 30,00 4,57 -10,00 0 -10,00  
3 14 valpai Bamba Jasin Fabulous Friend Fast Ilari Tihula KSSK 38,47 3,56 -1,53 0 -1,53 LUVA
4 48 auskel Tempo Evallens Black Fort Susanna Takala LAU 28,22 4,86 -11,78 5 5  
5 45 auskel Vili Didaktic's Echo Tapio Jäppinen IMAKK 29,27 4,68 -10,73 5 5  
6 43 belpat Roku Rogue De Haute Volee Anniina Anttila HSKH 32,23 4,25 -7,77 10 10  
7 47 borcol Siri Starsky Granit Of Stone Maarit Kallinen KSSK 40,73 3,36 0,73 10 10,73  
8 46 lagrom Rico Mandaraban Re Ricciuto Jukka Pöyry P-HAU 42,51 3,22 2,51 15 17,51  
  44 borcol Tamico Pythagoraan Miracle By Mico Veli-Pekka Laulainen KOTKA         HYL  
  49 pitcol Perry Skyelice Arctic Explorer Peary Heli Kaikkonen KSSK         HYL  
  50 x-rotu Rölli Rölli Tiia Huhtanen KSSK         HYL  

C hyppyrata, medi 2, kello 13:35, tuomari Pertti Siimes, koirakoita 7, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 60 kromfo Aida Cierimon Aida Minna Vilmi BAT 28,93 4,74 -11,07 0 -11,07  
2 55 espves Gina Concurrido Rizado Rubilla Outi Harju WUOKS 32,09 4,27 -7,91 0 -7,91 LUVA
3 54 kesvil Lucky Wild Apricot Call Me Lucky Tuija Väyrynen KSSK 33,65 4,07 -6,35 0 -6,35  
4 27 x-rotu Rauha Rauha Jenny Mänttäri KAT 35,85 3,82 -4,15 0 -4,15  
5 61 amecoc Ossi Fabelsfee Lets Talk About Me Lotta Tuuva LAU 33,09 4,14 -6,91 5 5  
6 62 parson Tyyne Tupla-Täplän Tähkäpää Teija Hinkkanen WUOKS 42,25 3,24 2,25 5 7,25  
  56 shelam Vinski Akiliinan Fritz Van Gogh Maarit Pakkanen KOTKA         HYL  

C hyppyrata, mini 2, kello 13:35, tuomari Pertti Siimes, koirakoita 9, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 69 shelam Pate Silimen Usvan Teräsmies Ulla Nikkilä P-HAU 31,19 4,39 -8,81 0 -8,81 LUVA
2 65 jackru Ellie Walking Disaster's Tombli Boo Essi Nakari KSSK 34,68 3,95 -5,32 0 -5,32 LUVA
3 70 auster Iita Terhierin Red October Soili Mäkelä WUOKS 38,57 3,55 -1,43 0 -1,43  
4 64 cavspa Martta Jasmin Valley's Forbidden Flirt Johanna Pakarinen KSSK 41,68 3,29 1,68 0 1,68  
5 68 shelam Nana Frosty Night's Adriana Jennika Mattila K-PKK 31,24 4,39 -8,76 5 5  
6 66 lägpys Kiri Antimos Twiggy Twix Mervi Ikonen VAU 35,33 3,88 -4,67 5 5  
7 67 lägpys Fabi Bodeneis Frasse Fastarr Niina Halonen KOTKA 48,39 2,83 8,39 5 13,39  
  34 cocspa Aada Leading-Light Lunar Eclipse Elina Messo KSSK         HYL  
  63 mittel Chili Dischile´s Chili Pepper Helena Koski KOTKA         HYL  

B agilityrata, maksi 2, kello 14:35, tuomari Pertti Siimes, koirakoita 13, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 44 borcol Tamico Pythagoraan Miracle By Mico Veli-Pekka Laulainen KOTKA 42,56 4,35 -11,44 5 5  
2 53 belpat Redi Ready De Haute Volee Anniina Anttila HSKH 41,38 4,47 -12,62 10 10  
3 14 valpai Bamba Jasin Fabulous Friend Fast Ilari Tihula KSSK 55,13 3,36 1,13 10 11,13  
4 50 x-rotu Rölli Rölli Tiia Huhtanen KSSK 45,98 4,02 -8,02 30 30  
  42 borcol Tricci Koikkeriinan Auspicious Antoinet Maria Huttunen PORSK         HYL  
  43 belpat Roku Rogue De Haute Volee Anniina Anttila HSKH         HYL  
  45 auskel Vili Didaktic's Echo Tapio Jäppinen IMAKK         HYL  
  46 lagrom Rico Mandaraban Re Ricciuto Jukka Pöyry P-HAU         HYL  
  47 borcol Siri Starsky Granit Of Stone Maarit Kallinen KSSK         HYL  
  48 auskel Tempo Evallens Black Fort Susanna Takala LAU         HYL  
  49 pitcol Perry Skyelice Arctic Explorer Peary Heli Kaikkonen KSSK         HYL  
  51 auspai Pubi Ardiente Cinco Jotas Asko Salmi HSKH         HYL  
  52 borcol Taika Romance Maria Huttunen PORSK         HYL  

B agilityrata, medi 2, kello 14:35, tuomari Pertti Siimes, koirakoita 10, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 60 kromfo Aida Cierimon Aida Minna Vilmi BAT 46,38 3,99 -7,62 0 -7,62 SERT
2 27 x-rotu Rauha Rauha Jenny Mänttäri KAT 51,31 3,61 -2,69 5 5  
3 61 amecoc Ossi Fabelsfee Lets Talk About Me Lotta Tuuva LAU 52,41 3,53 -1,59 5 5  
4 55 espves Gina Concurrido Rizado Rubilla Outi Harju WUOKS 60,90 3,04 6,90 10 16,90  
5 62 parson Tyyne Tupla-Täplän Tähkäpää Teija Hinkkanen WUOKS 61,03 3,03 7,03 10 17,03  
  54 kesvil Lucky Wild Apricot Call Me Lucky Tuija Väyrynen KSSK         HYL  
  56 shelam Vinski Akiliinan Fritz Van Gogh Maarit Pakkanen KOTKA         HYL  
  57 manter Eevi Bonwild Rock On Essi Krans KOVA         HYL  
  58 cocspa Bertta Backhills One Of A Kind Sari Seistilä KSSK         HYL  
  59 shelam Bandit Sunborne Beauty Brain 'n Bandit Noora Virtanen KOTKA         HYL  

B agilityrata, mini 2, kello 14:35, tuomari Pertti Siimes, koirakoita 8, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 69 shelam Pate Silimen Usvan Teräsmies Ulla Nikkilä P-HAU 44,90 4,12 -9,10 0 -9,10 LUVA
2 65 jackru Ellie Walking Disaster's Tombli Boo Essi Nakari KSSK 49,20 3,76 -4,80 0 -4,80 LUVA
3 67 lägpys Fabi Bodeneis Frasse Fastarr Niina Halonen KOTKA 57,58 3,21 3,58 0 3,58  
4 70 auster Iita Terhierin Red October Soili Mäkelä WUOKS 64,01 2,89 10,01 10 20,01  
5 64 cavspa Martta Jasmin Valley's Forbidden Flirt Johanna Pakarinen KSSK 64,88 2,85 10,88 10 20,88  
  63 mittel Chili Dischile´s Chili Pepper Helena Koski KOTKA         HYL  
  66 lägpys Kiri Antimos Twiggy Twix Mervi Ikonen VAU         HYL  
  68 shelam Nana Frosty Night's Adriana Jennika Mattila K-PKK         HYL  

A agilityrata, maksi 2, kello 15:35, tuomari Pertti Siimes, koirakoita 11, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 52 borcol Taika Romance Maria Huttunen PORSK 39,22 4,67 -13,78 0 -13,78 LUVA
2 50 x-rotu Rölli Rölli Tiia Huhtanen KSSK 41,28 4,43 -11,72 10 10  
3 43 belpat Roku Rogue De Haute Volee Anniina Anttila HSKH 41,62 4,40 -11,38 15 15  
  42 borcol Tricci Koikkeriinan Auspicious Antoinet Maria Huttunen PORSK         HYL  
  44 borcol Tamico Pythagoraan Miracle By Mico Veli-Pekka Laulainen KOTKA         HYL  
  45 auskel Vili Didaktic's Echo Tapio Jäppinen IMAKK         HYL  
  47 borcol Siri Starsky Granit Of Stone Maarit Kallinen KSSK         HYL  
  48 auskel Tempo Evallens Black Fort Susanna Takala LAU         HYL  
  49 pitcol Perry Skyelice Arctic Explorer Peary Heli Kaikkonen KSSK         HYL  
  51 auspai Pubi Ardiente Cinco Jotas Asko Salmi HSKH         HYL  
  53 belpat Redi Ready De Haute Volee Anniina Anttila HSKH         HYL  

A agilityrata, medi 2, kello 15:35, tuomari Pertti Siimes, koirakoita 8, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 57 manter Eevi Bonwild Rock On Essi Krans KOVA 45,66 4,01 -7,34 0 -7,34 LUVA
2 55 espves Gina Concurrido Rizado Rubilla Outi Harju WUOKS 50,94 3,59 -2,06 0 -2,06 LUVA
3 27 x-rotu Rauha Rauha Jenny Mänttäri KAT 52,04 3,52 -0,96 0 -0,96  
  54 kesvil Lucky Wild Apricot Call Me Lucky Tuija Väyrynen KSSK         HYL  
  58 cocspa Bertta Backhills One Of A Kind Sari Seistilä KSSK         HYL  
  59 shelam Bandit Sunborne Beauty Brain 'n Bandit Noora Virtanen KOTKA         HYL  
  61 amecoc Ossi Fabelsfee Lets Talk About Me Lotta Tuuva LAU         HYL  
  62 parson Tyyne Tupla-Täplän Tähkäpää Teija Hinkkanen WUOKS         HYL  

A agilityrata, mini 2, kello 15:35, tuomari Pertti Siimes, koirakoita 7, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 69 shelam Pate Silimen Usvan Teräsmies Ulla Nikkilä P-HAU 43,02 4,25 -9,98 0 -9,98 SERT
2 68 shelam Nana Frosty Night's Adriana Jennika Mattila K-PKK 43,44 4,21 -9,56 0 -9,56 LUVA
3 70 auster Iita Terhierin Red October Soili Mäkelä WUOKS 57,27 3,19 4,27 0 4,27  
4 64 cavspa Martta Jasmin Valley's Forbidden Flirt Johanna Pakarinen KSSK 61,21 2,99 8,21 0 8,21  
5 67 lägpys Fabi Bodeneis Frasse Fastarr Niina Halonen KOTKA 61,66 2,97 8,66 5 13,66  
  63 mittel Chili Dischile´s Chili Pepper Helena Koski KOTKA         HYL  
  66 lägpys Kiri Antimos Twiggy Twix Mervi Ikonen VAU         HYL