Kilpailu 8.6.2014, paikka Kouvola, järjestäjä Kouvolan Seudun Seurakoirakerho ry

[D Maksi 3] [D Medi 3] [D Mini 3] [E Maksi 3] [E Medi 3] [E Mini 3] [F Maksi 3] [F Medi 3] [F Mini 3]

D agilityrata, maksi 3, kello 10:00, tuomari Tuija Kokkonen, koirakoita 9, ihanneaika 39 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 81 borcol Meg Tending Pawnee Petteri Huotari BAT 37,22 3,65 -1,78 5 5  
2 85 pitcol Sulo Ruffenuff Dc Ten Riitta Virtanen KSSK 44,19 3,08 5,19 5 10,19  
  75 auskel Nemi Maiskis Nemiroo Linda Merk KOTKA         HYL  
  76 belpat Nisse Macnillian Running Free Susanna Stark PORSK         HYL  
  77 borcol Gädda Somollis Gädda Jarno Venäläinen KOTKA         HYL  
  79 pitcol Nella Droplet's Non-Stop Show Heli Kaikkonen KSSK         HYL  
  80 belpam Valo Giramin Declan Sirpa Hynninen LAU         HYL  
  82 eurasi Jymy Essente Oscar O'deau Eija Aronen KOTKA         HYL  
  83 pyrpal Tara Tottakai Lunatar Annukka Lehikoinen KOTKA         HYL  
  84 borcol Maija Toimiva Musta Maija Johanna Kiviharju KOTKA         POIS  

D agilityrata, medi 3, kello 10:00, tuomari Tuija Kokkonen, koirakoita 5, ihanneaika 39 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 89 kesvil Carlos Olymbinar's Gordon Susanna Heinonen KOTKA 37,22 3,65 -1,78 0 -1,78  
2 91 mudi Seci Szofogadas Eji Salla Vornanen KSSK 39,06 3,48 0,06 10 10,06  
3 92 shelam Fey Freudenbringer Josefine Stina Sandqvist AGRY 48,43 2,81 9,43 5 14,43  
4 87 shelam Aku Villanillan Andrea Leena Vanninen KSSK 61,87 2,20 22,87 5 27,87  
  93 parson Yonna Bravefellow Yonna Merja Laaksonen VAU         HYL  
  86 shelam Sumu Bumtsi Bum Quiet Before Storm Marjukka Sarkanen IMAKK         POIS  
  90 auskel Piuha Winsure Waikerie Tiia Kokko KSSK         POIS  
  94 kerter Liinu Slievemish Quite Quizzical Marjukka Sarkanen IMAKK         POIS  

D agilityrata, mini 3, kello 10:30, tuomari Tuija Kokkonen, koirakoita 12, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 110 kääpin Pomo Nenotlav's Baablo-Frend Sonja Kouvo KSSK 39,00 3,90 -4,00 0 -4,00 SERT-A
2 96 mittel Riina Mustanpaimenen Riina Mervi Laakso WUOKS 45,57 3,34 2,57 0 2,57  
3 109 borter Ruu Junipermoor's Kaffa Brown Panu Erola BAT 37,43 4,06 -5,57 5 5  
4 99 borter Minttu Punaruskan Medusa Anne Räsänen KOTKA 39,65 3,83 -3,35 5 5  
5 102 parson Kädi Highfast Cachet Minna Niskapohja KSSK 42,74 3,56 -0,26 5 5  
6 107 shelam Emppu Villanillan Emerald Elias Leena Vanninen KSSK 48,26 3,15 5,26 5 10,26  
7 97 jackru Miina Walking Disaster's Enterprise Piia Bergström KSSK 44,38 3,42 1,38 10 11,38  
  95 kääpin Remi Kleinwesen Cosmic Honey Sari Järvinen KOAT         HYL  
  100 parson Ryyni Miselin Moon Sparkle Ullamari Kokko KSSK         HYL  
  101 bicfri Niilo Lovely White´s Dancer In Disguise Heidi Rantakare LAU         HYL  
  104 käävil Tami Backseat Driver´s Tambest Ulla Viholainen FPUKO         HYL  
  106 kiihar Onni Zorrazo Nightcap Riina Jokimies HAMIN         HYL  
  103 parson Kiho Ruutilan Ihanan Kallis Heli Nuorivuori KOTKA         POIS  
  105 parson Raisu Tupla-Täplän Raivotar Nina Venäläinen KOTKA         POIS  
  108 x-rotu Yada Yada Essi Nakari KSSK         POIS  

E agilityrata, maksi 3, kello 11:15, tuomari Tuija Kokkonen, koirakoita 10, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 77 borcol Gädda Somollis Gädda Jarno Venäläinen KOTKA 38,51 4,44 -10,49 0 -10,49  
2 82 eurasi Jymy Essente Oscar O'deau Eija Aronen KOTKA 52,56 3,25 3,56 0 3,56  
3 81 borcol Meg Tending Pawnee Petteri Huotari BAT 40,76 4,20 -8,24 5 5  
4 85 pitcol Sulo Ruffenuff Dc Ten Riitta Virtanen KSSK 52,20 3,28 3,20 5 8,20  
5 80 belpam Valo Giramin Declan Sirpa Hynninen LAU 48,21 3,55 -0,79 10 10  
6 75 auskel Nemi Maiskis Nemiroo Linda Merk KOTKA 59,04 2,90 10,04 5 15,04  
  76 belpat Nisse Macnillian Running Free Susanna Stark PORSK         HYL  
  78 auskel Kitka Rostaggens Dream Kitka Tiia Kokko KSSK         HYL  
  79 pitcol Nella Droplet's Non-Stop Show Heli Kaikkonen KSSK         HYL  
  83 pyrpal Tara Tottakai Lunatar Annukka Lehikoinen KOTKA         HYL  
  84 borcol Maija Toimiva Musta Maija Johanna Kiviharju KOTKA         POIS  

E agilityrata, medi 3, kello 11:15, tuomari Tuija Kokkonen, koirakoita 6, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 88 koohon Kelmi Milfeddyg Innemend Elaika Liisa Kotisalo LAU 53,64 3,19 4,64 0 4,64  
  87 shelam Aku Villanillan Andrea Leena Vanninen KSSK         HYL  
  89 kesvil Carlos Olymbinar's Gordon Susanna Heinonen KOTKA         HYL  
  91 mudi Seci Szofogadas Eji Salla Vornanen KSSK         HYL  
  92 shelam Fey Freudenbringer Josefine Stina Sandqvist AGRY         HYL  
  93 parson Yonna Bravefellow Yonna Merja Laaksonen VAU         HYL  
  86 shelam Sumu Bumtsi Bum Quiet Before Storm Marjukka Sarkanen IMAKK         POIS  
  90 auskel Piuha Winsure Waikerie Tiia Kokko KSSK         POIS  
  94 kerter Liinu Slievemish Quite Quizzical Marjukka Sarkanen IMAKK         POIS  

E agilityrata, mini 3, kello 11:50, tuomari Tuija Kokkonen, koirakoita 17, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 97 jackru Miina Walking Disaster's Enterprise Piia Bergström KSSK 41,00 4,17 -8,00 0 -8,00  
2 114 shelam Wiima Helskon Tamara Annika Pihlajasaari KOTKA 41,29 4,14 -7,71 0 -7,71  
3 102 parson Kädi Highfast Cachet Minna Niskapohja KSSK 45,26 3,78 -3,74 0 -3,74  
4 107 shelam Emppu Villanillan Emerald Elias Leena Vanninen KSSK 53,67 3,19 4,67 5 9,67  
  95 kääpin Remi Kleinwesen Cosmic Honey Sari Järvinen KOAT         HYL  
  96 mittel Riina Mustanpaimenen Riina Mervi Laakso WUOKS         HYL  
  98 shelam IDA Lucky Garden's Edla Elpida Annika Pihlajasaari KOTKA         HYL  
  99 borter Minttu Punaruskan Medusa Anne Räsänen KOTKA         HYL  
  100 parson Ryyni Miselin Moon Sparkle Ullamari Kokko KSSK         HYL  
  101 bicfri Niilo Lovely White´s Dancer In Disguise Heidi Rantakare LAU         HYL  
  104 käävil Tami Backseat Driver´s Tambest Ulla Viholainen FPUKO         HYL  
  106 kiihar Onni Zorrazo Nightcap Riina Jokimies HAMIN         HYL  
  109 borter Ruu Junipermoor's Kaffa Brown Panu Erola BAT         HYL  
  110 kääpin Pomo Nenotlav's Baablo-Frend Sonja Kouvo KSSK         HYL  
  112 mittel Iivi Mustanpaimenen Iivi Mervi Laakso WUOKS         HYL  
  113 jackru Siiri Ballbreaker´s Stella Solaria Piia Bergström KSSK         HYL  
  115 borter Maisa Punaruskan Questa Anne Räsänen KOTKA         HYL  
  103 parson Kiho Ruutilan Ihanan Kallis Heli Nuorivuori KOTKA         POIS  
  105 parson Raisu Tupla-Täplän Raivotar Nina Venäläinen KOTKA         POIS  
  108 x-rotu Yada Yada Essi Nakari KSSK         POIS  

F hyppyrata, maksi 3, kello 12:40, tuomari Tuija Kokkonen, koirakoita 11, ihanneaika 37 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 81 borcol Meg Tending Pawnee Petteri Huotari BAT 29,90 4,51 -7,10 0 -7,10  
2 75 auskel Nemi Maiskis Nemiroo Linda Merk KOTKA 37,89 3,56 0,89 0 0,89  
3 82 eurasi Jymy Essente Oscar O'deau Eija Aronen KOTKA 38,19 3,54 1,19 0 1,19  
4 85 pitcol Sulo Ruffenuff Dc Ten Riitta Virtanen KSSK 40,40 3,34 3,40 5 8,40  
  76 belpat Nisse Macnillian Running Free Susanna Stark PORSK         HYL  
  77 borcol Gädda Somollis Gädda Jarno Venäläinen KOTKA         HYL  
  78 auskel Kitka Rostaggens Dream Kitka Tiia Kokko KSSK         HYL  
  79 pitcol Nella Droplet's Non-Stop Show Heli Kaikkonen KSSK         HYL  
  80 belpam Valo Giramin Declan Sirpa Hynninen LAU         HYL  
  83 pyrpal Tara Tottakai Lunatar Annukka Lehikoinen KOTKA         HYL  
  84 borcol Maija Toimiva Musta Maija Johanna Kiviharju KOTKA         HYL  

F hyppyrata, medi 3, kello 12:40, tuomari Tuija Kokkonen, koirakoita 5, ihanneaika 37 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 93 parson Yonna Bravefellow Yonna Merja Laaksonen VAU 36,03 3,75 -0,97 0 -0,97 SERT-H
2 88 koohon Kelmi Milfeddyg Innemend Elaika Liisa Kotisalo LAU 49,40 2,73 12,40 0 12,40  
3 92 shelam Fey Freudenbringer Josefine Stina Sandqvist AGRY 49,02 2,75 12,02 5 17,02  
  89 kesvil Carlos Olymbinar's Gordon Susanna Heinonen KOTKA         HYL  
  91 mudi Seci Szofogadas Eji Salla Vornanen KSSK         HYL  
  86 shelam Sumu Bumtsi Bum Quiet Before Storm Marjukka Sarkanen IMAKK         POIS  
  94 kerter Liinu Slievemish Quite Quizzical Marjukka Sarkanen IMAKK         POIS  

F hyppyrata, mini 3, kello 13:10, tuomari Tuija Kokkonen, koirakoita 15, ihanneaika 37 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 97 jackru Miina Walking Disaster's Enterprise Piia Bergström KSSK 31,07 4,34 -5,93 0 -5,93  
2 98 shelam IDA Lucky Garden's Edla Elpida Annika Pihlajasaari KOTKA 31,45 4,29 -5,55 0 -5,55  
3 111 kääpin Benjy Kleinwesen Ben Hur Sari Järvinen KOAT 32,95 4,10 -4,05 0 -4,05  
4 109 borter Ruu Junipermoor's Kaffa Brown Panu Erola BAT 33,19 4,07 -3,81 0 -3,81  
5 99 borter Minttu Punaruskan Medusa Anne Räsänen KOTKA 33,77 4,00 -3,23 0 -3,23  
6 115 borter Maisa Punaruskan Questa Anne Räsänen KOTKA 36,30 3,72 -0,70 0 -0,70  
7 112 mittel Iivi Mustanpaimenen Iivi Mervi Laakso WUOKS 40,27 3,35 3,27 0 3,27  
8 110 kääpin Pomo Nenotlav's Baablo-Frend Sonja Kouvo KSSK 35,90 3,76 -1,10 5 5  
9 102 parson Kädi Highfast Cachet Minna Niskapohja KSSK 37,30 3,62 0,30 5 5,30  
10 101 bicfri Niilo Lovely White´s Dancer In Disguise Heidi Rantakare LAU 44,30 3,05 7,30 0 7,30  
11 113 jackru Siiri Ballbreaker´s Stella Solaria Piia Bergström KSSK 43,63 3,09 6,63 10 16,63  
12 95 kääpin Remi Kleinwesen Cosmic Honey Sari Järvinen KOAT 45,12 2,99 8,12 10 18,12  
  100 parson Ryyni Miselin Moon Sparkle Ullamari Kokko KSSK         HYL  
  104 käävil Tami Backseat Driver´s Tambest Ulla Viholainen FPUKO         HYL  
  114 shelam Wiima Helskon Tamara Annika Pihlajasaari KOTKA         HYL  
  103 parson Kiho Ruutilan Ihanan Kallis Heli Nuorivuori KOTKA         POIS  
  105 parson Raisu Tupla-Täplän Raivotar Nina Venäläinen KOTKA         POIS