Kilpailu 6.6.2013, paikka Kouvola, järjestäjä Kouvolan Seudun Seurakoirakerho ry

[C Maksi 1] [C Medi 1] [C Mini 1] [D Maksi 1] [D Medi 1] [D Mini 1]

C agilityrata, maksi 1, kello 18:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 17, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 68 valpai Bamba Jasin Fabulous Friend Fast Ilari Tihula KSSK 52,46 2,86 4,46 0 4,46  
2 81 borcol Tero Saunajaakon Audi Jr Marianne Karjalainen P-HAU 31,03 4,83 -16,97 5 5  
3 77 borcol Maija Toimiva Musta Maija Johanna Kiviharju KOTKA 41,25 3,64 -6,75 5 5  
4 83 lyhcol Iiris Secret´s Affairs Ocean Soul Satu Tolonen LAU 44,16 3,40 -3,84 5 5  
5 84 belpam Lykky Ruutipussi Lykky Eeva Pitkänen MAH 49,31 3,04 1,31 5 6,31  
6 70 vehter Hilma Vehnäpellon Edena Maarit Lappalainen KSSK 51,03 2,94 3,03 5 8,03  
7 76 kulnou Nella Karvin Dee´s Desire Taru Nurmilaukas LAU 51,31 2,92 3,31 5 8,31  
8 79 belpam Vertti Tämä On Eevertti Mari Alajääski KOTKA 35,44 4,23 -12,56 10 10  
9 66 auskel Vili Didaktic's Echo Tapio Jäppinen IMAKK 36,32 4,13 -11,68 15 15  
10 82 belpam Demo Tämä On Demoni Tiina Bång MAH 39,07 3,84 -8,93 15 15  
11 75 pyrpal Foca Foca De La Vallee Du Mouton Annukka Lehikoinen KOTKA 40,81 3,68 -7,19 15 15  
12 74 auskar Tykki Cattlepark´s Cannonball Helena Minkkinen KOTKA 47,65 3,15 -0,35 25 25  
13 73 auskel Kipinä Ahmakulman Boogie Woogie Niina Räty P-HAU 53,27 2,82 5,27 20 25,27  
  67 lyhcol bertta Cinnaberrys Pandoras Box Satu Tolonen LAU         HYL  
  69 isovil Zico Martina´s Matteo Nina Nerg-Toivola KANAV         HYL  
  71 isovil Kamu Zanita's Rocky Mountain Sari Tanskanen KSSK         HYL  
  78 x-rotu Inha Inha Henna-Riikka Soininen KSSK         HYL  
  72 dalmat Jimi Marnellin He Is The One Laura Leinonen JAT         POIS  
  80 borcol Luna Tronic Mohigana Noona Puolakka HPSK         POIS  

C agilityrata, medi 1, tuomari Esa Muotka, koirakoita 6, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 88 isllam Tromma Tromma Tapio Koistinen RIMA 48,37 3,10 0,37 5 5,37  
2 85 mudi Armi Vimmatun Rajatonriemu Tuija Kokkonen MAH 58,47 2,57 10,47 15 25,47  
  86 parson Turo Kirkuu Reunalla Jenni Nikkilä P-HAU         HYL  
  89 stbter Misty Owelan Burger Queen Harri Laitoniemi KSSK         HYL  
  90 kromfo Olga Krumme Furche Crystal Anu Pulliainen MAH         HYL  
  91 borter Luke Tullymurrayn Lucky Luke Tuija Katajamäki KSSK         HYL  
  87 borcol Ruusa Starsky Words Of Future Sonja Meuronen LAU         POIS  

C agilityrata, mini 1, tuomari Esa Muotka, koirakoita 11, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 93 jackru Hurri Raaw Head Hunter Pauliina Laine KSSK 42,39 3,54 -5,61 0 -5,61 SERT
2 97 stbter Sinna Alkéstis Magicblack Kiira Lehto HPSK 41,57 3,61 -6,43 5 5  
3 102 chihup Aarre Chinellyn Golden Treasure Kati Koskinen ERTTI 49,38 3,04 1,38 5 6,38  
4 95 jackru Enni Waahterapepun Enni-Kaneli Tura Mikko A-KOT 41,27 3,63 -6,73 10 10  
5 92 chihup Tarmo Chinellyn Tender Icebreaker Kati Koskinen ERTTI 56,67 2,65 8,67 5 13,67  
  94 pitmäy Ira Käpälämäki Yön Ystävä Anna Rikkinen A-KOT         HYL  
  96 popopk pikku Krumme Furche Armanjac Johanna Hyvönen MAH         HYL  
  98 parson Yojo Bravefellow Yolanda Marika Turkia KSSK         HYL  
  99 kääsna Iiro Mini-Maksi Victorian Merja Kausto MAH         HYL  
  100 kääpin Remu Baron Wolf One And Only Sonja Kouvo KSSK         HYL  
  101 schipp Utsi Mökötuvan Utsi Anne-Riitta Lahtinen P-HAU         HYL  

D agilityrata, maksi 1, tuomari Esa Muotka, koirakoita 17, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 81 borcol Tero Saunajaakon Audi Jr Marianne Karjalainen P-HAU 28,97 5,25 -21,03 5 5  
2 69 isovil Zico Martina´s Matteo Nina Nerg-Toivola KANAV 39,24 3,87 -10,76 10 10  
3 79 belpam Vertti Tämä On Eevertti Mari Alajääski KOTKA 39,99 3,80 -10,01 10 10  
4 76 kulnou Nella Karvin Dee´s Desire Taru Nurmilaukas LAU 44,93 3,38 -5,07 10 10  
5 70 vehter Hilma Vehnäpellon Edena Maarit Lappalainen KSSK 45,54 3,34 -4,46 15 15  
  66 auskel Vili Didaktic's Echo Tapio Jäppinen IMAKK         HYL  
  67 lyhcol bertta Cinnaberrys Pandoras Box Satu Tolonen LAU         HYL  
  68 valpai Bamba Jasin Fabulous Friend Fast Ilari Tihula KSSK         HYL  
  71 isovil Kamu Zanita's Rocky Mountain Sari Tanskanen KSSK         HYL  
  73 auskel Kipinä Ahmakulman Boogie Woogie Niina Räty P-HAU         HYL  
  74 auskar Tykki Cattlepark´s Cannonball Helena Minkkinen KOTKA         HYL  
  75 pyrpal Foca Foca De La Vallee Du Mouton Annukka Lehikoinen KOTKA         HYL  
  77 borcol Maija Toimiva Musta Maija Johanna Kiviharju KOTKA         HYL  
  78 x-rotu Inha Inha Henna-Riikka Soininen KSSK         HYL  
  82 belpam Demo Tämä On Demoni Tiina Bång MAH         HYL  
  83 lyhcol Iiris Secret´s Affairs Ocean Soul Satu Tolonen LAU         HYL  
  84 belpam Lykky Ruutipussi Lykky Eeva Pitkänen MAH         HYL  
  72 dalmat Jimi Marnellin He Is The One Laura Leinonen JAT         POIS  
  80 borcol Luna Tronic Mohigana Noona Puolakka HPSK         POIS  

D agilityrata, medi 1, tuomari Esa Muotka, koirakoita 6, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 89 stbter Misty Owelan Burger Queen Harri Laitoniemi KSSK 41,22 3,69 -8,78 0 -8,78 LUVA
2 85 mudi Armi Vimmatun Rajatonriemu Tuija Kokkonen MAH 61,67 2,46 11,67 10 21,67  
  86 parson Turo Kirkuu Reunalla Jenni Nikkilä P-HAU         HYL  
  88 isllam Tromma Tromma Tapio Koistinen RIMA         HYL  
  90 kromfo Olga Krumme Furche Crystal Anu Pulliainen MAH         HYL  
  91 borter Luke Tullymurrayn Lucky Luke Tuija Katajamäki KSSK         HYL  
  87 borcol Ruusa Starsky Words Of Future Sonja Meuronen LAU         POIS  

D agilityrata, mini 1, tuomari Esa Muotka, koirakoita 10, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 94 pitmäy Ira Käpälämäki Yön Ystävä Anna Rikkinen A-KOT 46,57 3,26 -3,43 0 -3,43 SERT
2 92 chihup Tarmo Chinellyn Tender Icebreaker Kati Koskinen ERTTI 46,24 3,29 -3,76 5 5  
3 97 stbter Sinna Alkéstis Magicblack Kiira Lehto HPSK 52,45 2,90 2,45 15 17,45  
  95 jackru Enni Waahterapepun Enni-Kaneli Tura Mikko A-KOT         HYL  
  96 popopk pikku Krumme Furche Armanjac Johanna Hyvönen MAH         HYL  
  98 parson Yojo Bravefellow Yolanda Marika Turkia KSSK         HYL  
  99 kääsna Iiro Mini-Maksi Victorian Merja Kausto MAH         HYL  
  100 kääpin Remu Baron Wolf One And Only Sonja Kouvo KSSK         HYL  
  101 schipp Utsi Mökötuvan Utsi Anne-Riitta Lahtinen P-HAU         HYL  
  102 chihup Aarre Chinellyn Golden Treasure Kati Koskinen ERTTI         HYL