Kilpailu 12.6.2011 C agilityrata, paikka Kouvola, järjestäjä Kouvolan Seudun Seurakoirakerho ry

[Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2]

Mini 2, kello 11:40, tuomari Marja Lahikainen, koirakoita 7, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 7 x-rotu Amalia Kiitäjän Amalia Jenna Hartikainen LAU 39,16 3,65 -5,84 0 -5,84 LUVA
2 3 jackru Inkeri Tallihiiren Ginger Merja Laaksonen VAU 41,45 3,45 -3,55 0 -3,55 LUVA
3 2 x-rotu Miina Miina Johanna Pakarinen KSSK 49,40 2,89 4,40 10 14,40  
4 1 caiter Nelli Airwind´s Songs Of Flower Kaisa Turku LAU 51,58 2,77 6,58 15 21,58  
  8 vlyter Wiira Podunk Like A Virgin Piia-Maarit Siren A-KOT         HYL  
  10 lägpys Gena Region's Gracious Gena Suvi Salonen LAU         HYL  
  11 mittel Sohvi Damirazin Erikois-Painos Tanja Turkia KSSK         HYL  
  4 cavspa Sulo Crawford Don Charlton Erja Vuorinen VAU         POIS  
  5 wecope Tsäpä Frendlain's Melinda Kati Murtola KSSK         POIS  
  6 borter Anni Olters Bianca Johanna Leino LAU         POIS  

Medi 2, kello 11:40, tuomari Marja Lahikainen, koirakoita 10, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 13 shelam Pesonen Patinan Najad Satu Penttinen LAU 41,81 3,42 -3,19 0 -3,19 LUVA
2 19 shelam Lilo Amorosan Lilja Elina Kylliäinen LAU 43,53 3,29 -1,47 0 -1,47 LUVA
3 18 kromfo Carolina Dreamwishes Carolina Jukka Vahvaselkä MAH 36,82 3,88 -8,18 5 5  
4 15 shelam Pipsa Toffytail Cardamomflower Maija Hynninen LAU 42,53 3,36 -2,47 5 5  
5 16 walter Ansa High Voltages Vintage Class Anne Teitto ATD 44,01 3,25 -0,99 5 5  
6 14 kkette Iita Toyriver's Lady Manhattan Piia Sipola A-KOT 50,95 2,81 5,95 10 15,95  
7 12 shelam Mette Smart Move Flaming Lily Merja Vilden P-HAU 60,74 2,35 15,74 10 25,74  
  17 shelam Maire Pihlajapirtin Night Blue Sky Terhi Sandström KOTKA         HYL  
  20 schape Ikwil Lumikuono Conamore Ikwil Marika Forslund KOTKA         HYL  
  21 kromfo Musti Weluis Ace Of Spades Martti Salonen HAU         HYL  
  22 koohon Nella Of Aura Mar-lee Elle Charisma Tiina Kilpeläinen KOTKA         POIS  

Maksi 2, kello 12:20, tuomari Marja Lahikainen, koirakoita 25, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 34 belpag Pita Abiogenesis Aurora Borealis Maarianna Takapuro JAU 37,65 3,80 -7,35 0 -7,35 LUVA
2 39 novnou Siri Absolutis Amarone Della Satu Vaittiniemi WUOKS 41,32 3,46 -3,68 0 -3,68 LUVA
3 40 auskar Nasta Lebensberuf Gratisexemplar Mira Ikonen P-HAU 47,41 3,02 2,41 0 2,41  
4 36 auspai Ruuti Tres Colores Marquesa El Sol Riikka Karinen RIMA 38,03 3,76 -6,97 5 5  
5 37 silnou Helmi Pepperment Deedee Desiree Elina Ikävalko P-HAU 39,74 3,60 -5,26 5 5  
6 48 espves Ossi Zorrazo Iznatoral Niina Metelinen LAU 41,11 3,48 -3,89 5 5  
7 24 snauts Elli Eipä´s Ehdotella Anne Mäkimaa HAGI 42,72 3,35 -2,28 5 5  
8 49 lyhcol Laki Acting Lady Luck Anna Sinerheimo JAT 44,99 3,18 -0,01 5 5  
9 33 espves Maisa Gotcha Nefertiti Suvi Kuivanen HSKH 40,39 3,54 -4,61 10 10  
10 43 borcol Siri Starsky Granit Of Stone Maarit Kallinen KSSK 43,90 3,26 -1,10 10 10  
11 35 samoje Keiju Eucham's Impish Dryad Taina Markkula KOTKA 56,08 2,55 11,08 0 11,08  
12 28 belpat Tessa Kuunsirpin Orient Express Robert Veihola ERTTI 32,93 4,34 -12,07 15 15  
13 29 x-rotu Hevi Dreamcatcher Henna-Riikka Soininen KSSK 55,05 2,60 10,05 10 20,05  
  23 pirset Luigi Kanelin Take Me Love Me Heidi Husu KOTKA         HYL  
  25 pitcol Elle Finn Arrow Exclusive Elle Merja Ihonen KK-99         HYL  
  27 parcol Veeti Vanamon Fuel For Fire Sanna Laitinen P-HAU         HYL  
  31 kroati Kirva Tuus Puuskupuh Emilia Helminen VAU         HYL  
  32 belpat Keke Mustantuiskun Karyx Sari Huotilainen IMAKK         HYL  
  38 borcol Jenga Nollapeli Tiiu Toijala HAU         HYL  
  41 vehter Ada Ruiskaunokin Adalmiina Soile Heinänen A-KOT         HYL  
  42 espves Ville Hapibergs Björn Stefan Finnbäck JAU         HYL  
  44 auspai Välkky Bordetella's Van Damme Anne Topra LAU         HYL  
  45 novnou Pimu Hulivilin Next Step Ari Saavalainen ACE         HYL  
  46 auskel Retta Evallens Chocolate Quaretta Leena Kantanen LAU         HYL  
  47 pitcol Nella Droplet's Non-Stop Show Heli Kaikkonen KSSK         HYL  
  26 borcol Taika Pythagoraan Super Champion Keijo Pietilä A-KOT         POIS  
  30 borcol Vani Yazina's Vanilla Pie Hanna Kuusisto LAU         POIS